• Ut. jún 6th, 2023

V Džezve bude prezentácia knihy Zvolen a Zvolenčania

ByIMG_1979

aug 23, 2016 ,
zvolen-a-zvolencania-plagat
Zvolen a Zvolenčania – pozvánka naprezentáciu. knihy

TS: Ako už  tradične býva zvykom začiatkom školského roka sa koná v parčíku na Tehelnej ulici pri kaviarni Džezva vo Zvolene akcia pod názvom „Klemo školský deň“.

Na akcii, ktorá sa koná 5.9.2016 bude postarané o zábavu pre malých aj veľkých. Deti tu budú mať možnosť zásobiť sa školskými potrebami, pokochať sa výstavou historických vozidiel alebo povoziť na koňoch. Okrem  týchto a iných sprievodných akcií sa v hlavnom programe dňa predstaví aj zanietený prírodovedec Ján Saniga, ktorý deťom so záujmom porozpráva o zvieratkách. Neskôr najmladších zabaví aj divadielko Tesáre s ich rozprávkou.

V rámci programu bude verejnosti slávnostne prezentovaná dlho očakávaní kniha Zvolen a Zvolenčania. Knihu vydáva AB ART press, vydavateľstvo reprezentačných obrazových kníh o Slovensku vo svojej edícii Ako sme tu žili. Jedná sa o výnimočnú knižnú edíciu, v ktorej sa prostredníctvom pútavých príbehov a zaujímavých starých fotografií zachováva nedávna i dávnejšia história miest v minulom storočí. Doteraz sa z nich čitatelia mohli tešiť len v mestách Banská Bystrica a Banská Štiavnica. Kniha je dielom kolektívu autorov, rodákov i obyvateľov Zvolena pamätníkov na tamtie časy, ktorí ku svojim spomienkam vybrali z rodinných archívov pozoruhodné historické dokumentárne i reportážne  čiernobiele fotografie prezrádzajúce čitateľom ako vyzeralo tunajšie utešené mesto v nedávnej, v dávnejšej i dávnej minulosti.

Unikátna publikácia prináša tiež  prehľad najvýznamnejších udalostí v živote mesta, informuje o tom kedy sa čo vo Zvolene postavilo, alebo čo muselo ustúpiť novej výstavbe. Horúcu knižnú novinku bude možnosť si zakúpiť priamo na mieste za uvádzaciu cenu a za horúca si ju dať podpísať jej autormi.

Kultúrny program budem pokračovať vystúpením populárneho slovenského speváka Paľa Hammela, ktorý sa však netradične nepredstaví ako muzikant ale ako výtvarný umelec.

Všetkých Vás srdečne pozývame  na toto príjemné kultúrno – spoločenské podujatie.

MBA