Zvolen chce novú plaváreň. Ide na to netradičným spôsobom

plavanie-plavaren

Foto: ilustračné

TS: Počuli ste už o hľadaní investora cez inzerát? Zvolenská samospráva sa týmto spôsobom rozhodla urobiť  krok k výstavbe novej plavárne. Na prvý pohľad netradičné riešenie, logiku však má.

Zvolen sa roky nevie dopracovať k novej plavárni. Tá pôvodná je síce stále funkčná, no Zvolenčania vedia najlepšie, že môže kedykoľvek vypovedať svoje služby. Postavená bola pred desaťročiami a čas sa poriadne podpísal pod jej aktuálny technický stav. Naposledy bola odstavená na tri mesiace kvôli výmene presklenej steny, oprava stála samosprávu takmer 36 000 eur. „Je naozaj najvyšší čas zjednotiť sily a pokúsiť sa priniesť našim obyvateľom to, po čom roky volajú – dôstojný priestor pre vodný šport, prípadne relax. Nakoľko však ide o niekoľkomiliónovú investíciu, pokúšame sa nájsť investora. Oslovujeme záujemcov, pýtame sa ich, či by mali záujem investovať práve do takéhoto projektu,“ hovorí zvolenská primátorka Lenka Balkovičová.

Zaujímavé je, že samospráva nekladie podnikateľom takmer žiadne obmedzenia. Nezáleží na tom, či investor príde s projektom veľkého olympijského komplexu, rekreačného areálu, a či jeho projekt bude obsahovať wellness, sauny alebo imitáciu morskej pláže. Nápad je len na ňom, samospráva si vyberie ten, ktorý sa jej bude najviac pozdávať. Jedinou požiadavkou je výstavba plaveckého bazéna, ktorý by okrem verejnosti slúžil aj potrebám profesionálnych športovcov.

„Sme rozhodnutí hovoriť so všetkými prípadnými investormi o ich požiadavkách. Budeme sa snažiť zladiť predstavy, pomôcť, ak to bude potrebné. Vylúčená nie je ani možnosť finančnej pomoci, všetko bude závisieť na predstave investora. Pochopiteľne záleží tiež na tom, do akej miery bude jeho nápad korešpondovať s naším pohľadom,“ dodáva zvolenská primátorka. Prípadní investori môžu o bližšie informácie požiadať na e-mailovej adrese kancelariaprimatorky@zvolen.sk.

TS: PhDr. Martin Svatuška referent pre styk s verejnosťou Mesto Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: