• Ut. okt 3rd, 2023

Na Západe sa konala detská cyklistická a bežecká liga

Autor IMG_1979

aug 30, 2016 ,
detska-cyklo-beh-liga-zvolen-114
Foto: ZV-podujatia

Už po tretí raz bolo možné byť svedkom fantastických športových výkonov, detského džavotu a samozrejme všadeprítomnej radosti a príjemne stráveného dopoludnia v zábavnej spoločnosti.

Toto všetko sa dalo zažiť na treťom pokračovaní športovo-zábavného podujatia pod názvom Zvolenská detská cyklistická a bežecká liga, ktorá sa konala v nedeľu 28.8.2016 na parkovisku pred Tesco-m na zvolenskom sídlisku Západ.

Samotné podujatie organizačne opäť zabezpečilo OZ Cyklo Zvolen (časomiera a trať a všetko okolo) za ktorú tu bol so svojim tímom Peter Drozdík v spolupráci s OZ Drumbla (bubnovanie a zábava) na čele s Mirom Randuškom a netreba zabúdať ani na hercov DJGT (šírenie dobrej nálady a detského potešenia).

Počas celého doobedia sa o zábavu postarali herci DJGT Zvolen – Katarína Čudejková, Marek Rozkoš a opodiaľ pozorným okom sledoval dianie Richard Sanitra.

Dvojica hercov sa počas celého podujatia venovala deťom nielen na štarte a v cieli, ale podieľala sa aj na dekorovaní tých najlepších na stupňoch víťazov a bolo ich vidieť aj v kruhu s deťmi hrať na bubny.

Na štarte sa mohli v jednotlivých kategóriách zúčastniť deti s rokom narodenia 2012 a mladšie, až po rok narodenia 2016. Podľa toho, v akej vekovej kategórii bolo dieťa zaradené, bola prispôsobená aj dĺžka trate. Účasť na podujatí aj napriek chladnejšiemu počasiu a aj napriek tomu, že to bolo prvé podujatie tohto druhu bola viac než slušná.

Na záver, tesne po 11-tej došlo na to, na čo čakali všetci a to na dekorovanie víťazov v jednotlivých kategóriách, nielen dievčatá a chlapci, ale aj bežci a cyklisti zvlášť.

Výsledky v jednotlivých kategóriách si možete pozrieť na stránke Cyklo Zvolen.

Samozrejme, nikto neprišiel skrátka a aj tí, ktorí sa umiestnili na štvrtom a nižšom mieste dostali menšiu pozornosť. Tak či onak, ďalšie podujatie platformy “detská cyklistická a bežecká liga” je za nami, ale možno už onedlho sa niečoho v podobnom duchu pravdepodobne dočkáme. Akonáhle budeme vedieť nejaké informácie, tak Vám dáme vedieť.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka