Pezinčanky zaslúžene vyhrali vo Zvolene

mikulas-slavia-zvolen

Na zápas sa prišiel pozrieť aj Mikuláš. Foto: ZV-podujatia

V stredu 7.12.2016 sa okrem dozvukov Mikulášov v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ sa hral volejbalový zápas 13. kola v extralige žien.

Do Zvolena ako súperky našich hráčok TJ Slávia TU Zvolen prišli hráčky VTC Pezinok.

Pred týmto zápasom to v tabuľkovom porovnaní vyzeralo asi tak, že naše sú posledné a Pezinčanky stagnujú niekde v strede tabuľky. Treba však povedať, že tabuľkové postavenia nie sú vždy meradlom, o čom sa dalo presvedčiť v 12. kole, kedy naše hráčky značne potrápili Kežmarčanky, ktoré sa nachádzali na 3. mieste v tabuľke.

Tento zápas proti Pezinčankám však bol aj pre divákov, ktorí síce prišli v menšom počte dozaista sklamaním.

Od úvodu prvého setu bolo vidieť hernú nepohodu v našom kádri a číslo 9:25 hovorilo jasnou rečou. Aj moderátor zápasu, vyzerajúci ako polo – Mikuláš to patrične okomentoval.

Naše baby sa zmobilizovali v druhom sete, kedy vyhrali 25:21 a bolo vyrovnané na 1:1. Avšak ostatný priebeh zápasu bol v réžii súperiek.

Tak či onak, v tomto zápase sa dalo postrehnúť, že kapitánka Janka Tužinská nehrala vo svojej typickej pohode a aj toto sa prenášalo do hernej nepohody, čo vyústilo do prehry zápasu 1:3.

Nuž, na záver mi nedá nenapísať jeden postreh. Je pravdou, že je pár hráčok dlhodobo zranených, ale máme aj staré aj nové hráčky, ktoré vedia hrať, ale nejako ten celý orchester na palubovke od samého začiatku sezóny neladí.