• Ut. nov 28th, 2023

32. VC Zvolena priala krasokorčuliarom KK Zvolen

Autor IMG_1979

feb 1, 2017 ,
vc-zvolena-32-krasokorculovanie-131
Medaile vešala na krk aj primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová ako aj riaditeľ pretekov Mgr. Vladimír Poliak. Foto : ZV-podujatia

Počas dvoch víkendových dní 28. a 29.1.2017 sa na zvolenskom zimnom štadióne konal v poradí už 32. ročník Veľkej ceny Zvolena v krasokorčuľovaní.

Organizačne toto podujatie zastrešil Krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (KK Zvolen – Bc. Jana Sýkorová), záštitu prebrala primátorka Lenka Balkovičová a riaditeľom pretekov bol Mgr. Vladimír Poliak. Ešte pre informáciu, začiatkom februára (3.2.2017) bude oslavovať KK Zvolen už svoje 45. výročie.

O čo najlepšie umiestnenie tu pod Pustým hradom zabojovalo 140 krasokorčuliarov z 18 klubov Slovenska prierezom všetkých súťažných kategórií od začiatočníkov, nádeje, žiačky juniorky, seniorky atď.

V sobotu bolo možné vidieť jazdiť súťažiacich nielen tzv. krátky program, ale aj voľnú jazdu a v nedeľu boli k videniu len voľné jazdy.

Za mesto Zvolen tu mali želiezka v ohni v podobe svojich zverencov a zverenkýň dva zvolenské korčuliarske kluby a to Krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (KK Zvolen) a Športový krasokorčuliarsky klub (ŠKK Zvolen) pod vedením trénerky Janky Zrubecovej.

V nedeľu sa už po 7-mej ráno naplno korčuľovalo a na víťazov v jednotlivých kategóriách sa prišla pozrieť a následne aj dekorovať nielen víťazov primátorka mesta Zvolen.

Ak sa pozrieme na výsledky, rozhodne treba vyzdvihnúť dve dievčatá a to juniorku Bibianu Snopkovú, ktorá si vykorčuľovala 2. miesto a za seniorov jazdiacu Líviu Lörinčíkovú za 1. miesto, obe KK Zvolen, z tohto klubu ešte spomeniem 2. miesto, ktoré získal Patrik Sláva v kategórii žiaci.

Samozrejme, netreba vyzdvihovať len jednotlivcov, rozhodne treba vyzdvihnúť všetkých, ktorí tu počas dvoch brutálne chladných dní predviedli svoj talent, bez ohľadu na to, či získali alebo nezískali medailu.

Nech sa páči pár foto a aj nejaké to video.

Video Bibiana Snopková (KK Zvolen)

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka