Debata s primátorkou v OC OKO sa niesla v komornejšom duchu

stretnutie-primatorka-zapad-2017

Na foto debatuje Jozef Mikuš. Foto: ZV-podujatia.

Zvolenské sídlisko Západ má menej problémov na riešenie, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. V stredu 8.2.2017 sa v OC OKO konalo v poradí druhé stretnutie v rámci sérií februárových stretnutí občanov s primátorkou a vedúcimi odborných útvarov MsÚ.

Pre upresnenie treba dodať, že prvé sa konalo v pondelok 6.2.2017 v jedálni ZŠ Alexyho na zvolenskom sídlisku Sekier a ďalšie dve sa ešte len budú v priebehu tohto týždňa konať.

Na tomto druhom stretnutí sa nezúčastnila len primátorka mesta Lenka Balkovičová, bol tu po jej boku prítomný aj Jozef Mikuš (prednosta Mestského úradu). Na otázky občanov odpovedal aj Miroslav Marcinko (vedúci odboru školstva) a poslankyňa MsZ Alžbeta Staníková.

Možnosť dozvedieť sa nové informácie, prípadne položiť otázku využilo cca do 40 ľudí, ktorí v drvivej väčšine bývajú na tomto najväčšom zvolenskom sídlisku, ktoré je mimochodom jedno z najzahustenejších sídlisk na Slovensku, čo do počtu žijúcich obyvateľov na 1 m2 a poväčšine tu boli prítomní seniori.

V samotnom úvode hovorila prvá dáma mesta o úspešných projektoch, ktoré boli zrealizované a zároveň aj o projektoch, ktoré sa ešte budú realizovať. Za zmienku stoja autobusy na LNG, zrekonštruovaná škôlka a ďalšie dve, ktoré sa budú realizovať – futbalový štadión a biotechnické inovácie. Spomenula aj boľačku Západu a to všetkým Západniarom známu Tulskú ulicu.

Každé sídlisko má niečo špecifické, čo najviac rezonuje a tu je to trojica problémov – zeleň (rozumej kosenie), parkovanie a psy a celé sa to viac menej nieslo aj v tomto duchu.

Nebudem to dopodrobna rozoberať, kto bol vie, ale za zmienku stojí fakt, že na sídlisku chýba cca 250 parkovacích miest a mesto ich počet chce ešte zredukovať.

Na záver tohto kratšieho zhrnutia treba povedať, že aj keď bola možno menšia účasť, rozhodne chýbali zástupcovia mladšej generácie, ktorí by mali trošku iné podnety a diskusia by sa asi uberala iným smerom. Tak či onak, kladne hodnotím, že sa konajú takéto neformálne stretnutia, ktoré do určitej miery načrtnú isté veci.

Tento týždeň ešte môžete svoje podnety predniesť 9-teho na Zlatom Potoku (ZŠ M. Rázusa) a na ďalší deň na Podborovej (Klub dôchodcov), stretnutia sa začínajú vždy o 17-tej a trvajú do cca 19:00.

stretnutia-obcanov-primatorka-2017-plagat

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.