• Po. okt 2nd, 2023

Pezinčanky si prišli pre víťazstvo do Zvolena

volejbalový zápas v extralige žien vo Zvolene
Foto: ZV-podujatia.

V druhú februárovú sobotu 11.2.2017 sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ hral volejbalový zápas 4. kola nadstavbovej časti 5 – 10 v extralige žien.

Na tento duel ako súperky našich hráčok TJ Slávia TU Zvolen prišli hráčky z VTC Pezinok.

Pred zápasom bolo jasné, kto je favoritom zápasu. Pezinčanky sa držia na 5-tom mieste aj napriek tomu, že v tejto nadstavbovej časti majú rôzne výsledky, kdežto naopak naše ženy prešľapujú stále na predposlednom miestea výsledky sa nedostavujú.

Už prvý set (5:25) stav 0:1 v podstate načrtol, aký priebeh bude mať tento duel. V druhom sete to bolo podstatne lepšie, bolo vidieť podstatne zaujímavejšiu hru na oboch stranách, ale nestačilo to a stav bol (16:25) stav 0:2. Posledné tretie dejstvo, hlavne však jeho záver naznačil, že by sa zápas mohol natiahnuť do ďalšieho setu, ale Pezinčanky ho ukončili skôr, ako sa tak mohlo stať, výsledok (23:25) a stav zápasu 0:3.

Najbližší domáci zápas odohrajú naše ženy v 7. kole 25.2.2017 proti VK EPERIA Prešov, predbežný začiatok zápasu je o 19:00.

Zostavy

  • TJ Slávia TU Zvolen – Eva Eleková, Jana Kubaliaková, Eva Luptáková, Karolína Seidlová (L), Daniela Rajnaková, Juliána Hešková, Michaela Mattová, Natália Vrabcová, Radka Kubaliakovž

Tréner – Marián Uvaček

  • VTC Pezinok – Simona Jelínková, Adela Gromlusová, Marta Fartelová, Miroslava Patschová, Adriana Marjenková, Emma Erteltová

Tréner – Jaroslav Hančák

Rozhodcovia – Lucia Poláčiková a Ivana Čierťašská

Tabuľka po 4. kole extraliga žien 2016/17 nadstavba 5 – 10

Ostatné výsledky 4. kolo extraliga žien 2016/17 nadstavba 5 – 10

  • COP Nitra SVK Senica 3:0
  • VK EPERIA Prešov – HIT UCM Trnava

Video – 1. set

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka