Ovocné stromy na Podborovej dostali nový šat

osetrenie-stromov-3

Viac ako 50. ročná pokusná jabloň. Foto: ZV-podujatia.

Snom nejedného záhradkára môže byť aj to, že sa dozvie, ako správne ošetriť stromy v záhrade, aby keď príde ich správny čas priniesli svojmu majiteľovi čo najlepšiu úrodu.

Dostať sa k takýmto informáciám sa už dá v dnešnej dobe aj na internete, ale keď vám to ukáže na živom strome naslovovzatý odborník, k tomu vám povie aj niekoľko praktických rád a v podstate na každú otázku dá odpoveď, to je potom na nezaplatenie.

A práve takéto prvé stretnutie (druhé bude 25. februára o 9.00 na „hornej“ Podborovej) sa uskutočnilo v rámci podujatia Ošetrovanie ovocných stromov na tomto zvolenskom sídlisku, respektíve v jeho dolnej časti.

Tento workshop organizačne zabezpečilo občianske združenie Podborovský spolok s podporou Komunitnej nadácie Zdravé mesto.

Názornú ukážku s množstvom praktických rád tu na živej – cca 50 ročnej jabloni prezentoval študent Technickej univerzity vo Zvolene Ján Supuka.

Všetci prítomní a bolo ich tu v túto sobotu neúrekom, doslova hltali každé slovo a pozorne sledovali pána Supuku, ktorý odpovedal aj na množstvo bádavých otázok, ktorým nebolo konca-kraja.

Samozrejme, že neostalo len pri jednom strome, aj ďalšie tu v tejto časti Podborovej dostali nový vzdušnejší rez a čo je potešujúce, ďalšie stretnutie bude 25. februára o 9.00 na „hornej“ Podborovej (stretnutie pred miestnym barom) – plagát k podujatiu je v galérii a viac info v tlačovej správe k tomuto podujatiu.

Účasť nie je potrebné vopred nahlasovať.

Nech sa páči aspoň pár fotogtafií z prvého stretnutia.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: