Autor IMG_1979

feb 27, 2017 ,
bk-zvolen_bk-eilat-presov-116
Jeden za všetkých, všetci za jedného. Foto: ZV-podujatia.

V poslednú februárovú sobotu 25.2.2017 sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ hral basketbalový zápas už 5. kola 1. ligy žien.

Sem do Zvolena prišli súperky z východného Slovenska a to konkrétne z Prešova klub BK EILAT PU Prešov.

Tento zápas bol pre naše ženy prvým domácim zápasom v tejto sezóne 2016/17 a jedna z noviniek je, že kvôli tomu, že za Zvolen hrávajú Banskobystričanky, do názvu družstva pribudlo ŠKP a tak po novom je celý názov BK ZŠ ŠKP Zvolen.

Poďme sa vrátiť k tomu podstatnému. Pred týmto duelom sa dal predpokladať vyrovnaný priebeh, nakoľko Prešovčanky aj pár rokov dozadu predviedli veľké veci a v túto sezónu podobne ako naše baby ešte ani jeden zápas neprehrali, ale …..

Začiatok prvej štvrtiny mal neobvyklo hladký priebeh a zaraz mali naše 10 bodový náskok a bolo badať, že protihráčky majú problém v obrane. Po pár minútach sa to postupne obrátilo, súperky zabrali a po prvých 10-tich minútach bol stav 22:18.

V druhej štvrtine to už naberalo na grádoch a hosťujúce ženy čoraz viac vystrkovali rožky. Darilo sa nám ich držať viac menej od tela a tak síce koše pribúdali, ale na oboch stranách viac menej rovnomerne. Pred prestávkou bol stav 35:31.

Po prestávke bolo opäť vidieť pohodu na našej striedačke, kedy sa nám podarilo spraviť aj menší bodový náskok. Až do záveru tejto štvrtiny boli diváci obdarení pekným basketbalom, v ktorom nebola núdza o veľa pekných akcií. Pred poslednými minútami zápasu bol stav 46:41

Posledné dejstvo bola riadna dráma, hralo sa podstatne tvrdšie ako počas celého zápasu a našim babám prestala ísť úspešná streľba na kôš. Hrajúca trénerka Laura van Dalen brala oddychový čas na načerpanie energie do posledných minút zápasu. Toto pomohlo a podarilo sa nám dotiahnuť zápas do zdarného konca v pomere 57:55