• Ne. okt 1st, 2023

Posledná štvrtina zápasu rozhodla o víťazstve našich žien nad Prešovčankami

Autor IMG_1979

feb 28, 2017 ,
bk-zvolen_bk-eilat-presov-168
Radosť po víťazstve našich žien. Foto: ZV-podujatia.

V poslednú februárovú nedeľu 25.2.2017 sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ hral basketbalový zápas už 6. kola 1. ligy žien.

Sem do Zvolena prišli súperky z východného Slovenska a to konkrétne z Prešova klub BK EILAT PU Prešov.

Tento zápas bol pre naše ženy druhým domácim zápasom v tejto sezóne 2016/17 a jedna z noviniek je, že kvôli tomu, že za Zvolen hrávajú Banskobystričanky, do názvu družstva pribudlo ŠKP a tak po novom je celý názov BK ZŠ ŠKP Zvolen.

Po sobotňajšom zápase zvolenských prvoligistiek proti Prešovu bolo jasné, že v nedeľu našim ženám Prešovčanky nedajú nič a zadarmo.

Od začiatku zápasu mali miernu prevahu hosťujúce súperky. Zdali sa byť lepšie v herných činnostiach – strácali menej lôpt, mali presnejšiu streľbu a väčší prehľad v útoku i v obrane. Zvolenčanky sa ale napriek nepriaznivému stavu nepoddali a bojovali až dokonca.

Po polčase bolo vidieť, že chcú vyhrať. Odstránili chyby, ktoré robili a postupne znižovali náskok Prešova. „Zobudili sa“ tiež diváci, ktorí sa aktívne naše ženy podporovali, čím prispeli ku konečnému výsledku. S poslednou trúbou svietil na tabuli stav 54:49 v prospech domácich hráčok, ktoré tak zosadili Prešovčanky z čela tabuľky a pokračujú bez prehry.

Zostavy

BK ZŠ ŠKP Zvolen

  • Zuzana Babariková, Dominika Rausová, Veronika Jasová, Marcela Dolniaková, Paula Kubušová, Laura Van Dalen, Denisa Švárová, Eva Vodrážková, Nina Kubalová, Jana Štefaňáková, Katarína Slančíková, Anna Voskárová

Tréner: Laura van Dalen

BK EILAT PU Prešov

  • Miroslava Lániková, Laura Pražmová, Milota Kručovská, Beáta Pivovarníková, Alexandra Mončeková, Sylvia Hrabovská, Adriána Töröková, Miriama Mackulínová, Veronika Petrušová, Daniela Vajková, Perla Szántóová

Tréner: Andrej Kerekeš

Priebežné poradie 1. liga žien po 8. kole

  1. BK ZŠ ŠKP Zvolen – 12 b
  2. BK EILAT PU Prešov – 10 b
  3. BDŽ ŠK UMB Banská Bystrica – 8 b
  4. BKŽ Levice – 6 b

Video

Fotografie

Článok: V. Balážová a J. Števonka. Foto a video: J. Števonka.