V meste ožije filmový klub (nielen) pre mladých

Prvým filmom bude Paterson. Zdroj oficial distribúcia.

TS: ZVOLEN, 20. 3. 2017: Keď v roku 2016 dostal Zvolen ocenenie Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom a s tým spojený finančný dar 3000 eur, ešte nevedel, na čo ho použije. „Mali sme viacero sedení s deťmi a mladými ľuďmi zo základných aj stredných škôl.

Ich cieľom bolo zistiť, aké sú potreby mladých ľudí v tomto meste a pričiniť sa pri ich napĺňaní,“ vysvetľuje primátorka Lenka Balkovičová a dopĺňa: „Zo stretnutí s mladými Zvolenčanmi okrem iného vzišlo, že im chýba miesto, kde by sa mohli mimo školy stretávať. Keď sme sa rozprávali dlhšie, prišli sme na to, že by to mohol byť filmový klub.“. Deti dostali plnú dôveru a voľné ruky pri výbere filmov, mesto pomohlo s organizáciou. Prvé premietanie Filmového skoro klubu, ako mladí projekt nazvali, sa uskutoční 31. marca o 17.00 na Starej radnici.

Pôjde o film Paterson a premietanie bude zdarma. „Naším cieľom je zjednotiť mladých ľudí z okolia, ktorí sú aspoň trochu blázni do filmov ako my. A možno tak trochu vychovávať a ponúknuť verejnosti okrajové žánre filmov,“ hovorí 15-ročná Alica Hrašková zo základnej školy J. Alexyho, ktorá je jednou z koordinátoriek projektu. „Filmy sú určené komukoľvek, kto chce vidieť niečo nové, otvoriť sa možnostiam a ocitnúť sa medzi “svojimi”,“ dopĺňa Alica. Premietanie by malo prebiehať každý posledný piatok v mesiaci s podporu Nadácie pre deti Slovenska. Na každé premietanie sa treba prihlásiť mailom na filmovyskoroklub@gmail.com. Z projektu Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom mesto investuje ešte do beletrie, ktorú si deti na školách vybrali a pripraví informačný leták o možnostiach pre mladých v meste Zvolen.

Premietanie bude pravidelné a vstup voľný.

Paterson – CZ trailer 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.