Archeologický prieskum odhalil Jarkovskej Posledného potomka

Erika Jarkovská pri podpise knihy na záver podujatia. Foto: ZV-podujatia.

Vskutku zaujímavým spôsobom bola uvedená v stredu 22.3.2017 v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra do života nová knižná publikácia Eriky Jarkovskej. Kniha, o ktorej je reč a o ktorej sa v tento večer skloňovalo vo všetkých pádoch má názov Posledný potomok.

Celé podujatie slovom moderovala Ivana Janáková a pomedzi jednotlivé časti fantasticky zaspievala Terézia Králiková.

Kým sa prešlo k samotnému aktu, veľa sa rozprávalo o autorke samotnej, o jej ceste k vlastnému vydavateľstvu Enribook, ale samozrejme aj o jej predchádzajúcej tvorbe (Bojovníci dúhy, Mŕtvi nevedia milovať, atď). Všetci, ktorí sem v tento podvečer prišli zahrnuli autorku množstvom otázok. Dozvedeli sa veľa zaujímavého zo zákulisia písania knihy, niečo aj zo života autorky, o jej ceste k vlastnému vydavateľstvu a veľa ďalšieho.

Na samotný záver sa konal krst, ktorý mal vskutku zaujímavý priebeh. Ujal sa ho PhDr. Víťazoslav Struhár, ktorý má veľmi blízko k archeológii a tak aj samotný krst bol vlastne archeologický prieskum, pri ktorom sa na dne debničky s hlinou zaraz objavila najskôr kosť potom fľaša perlivého vína a následne kniha samotná.

Nuž tak, kniha je už na svete a už prvotné reakcie ľudí v knižnici zneli v pozitívnom duchu a po všetkých knihách sa len tak zaprášilo a samozrejme, všetky boli s podpisom autorky.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: