Zvolenský zámok sa vysvieti na modro. Modrá je farba dôvery

TS: Je to nedávno, čo bol Zvolenský zámok purpurový. V apríli bude modrý. Aktivita je iniciatívou pri príležitosti 2. apríla – Svetového dňa povedomia o autizme.

Zvolenský zámok zaodetý do modra a pod ním koncerty, prednášky, diskusie. Takto chce Zvolen prispieť k verejnej diskusii o ľuďoch trpiacich autizmom. „Chceme dať najavo, že autizmus ako diagnóza, ktorou trpí stále viac ľudí sa nás týka a nie je nám ľahostajná kvalita života týchto ľudí,“ vysvetľuje hlavná organizátorka Lucia Lazarová. Sama má doma autistické dieťa a vie, že život s ním nie je vždy ľahký. Preto hľadá spôsoby, ako by ľahšie mohli žiť nielen pacienti postihnutý týmto ochorením, ale aj ich najbližší. Na téme autizmu pracuje v rámci Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom (SPOSA), je aj súčasťou prevenčnej skupiny mesta Zvolen.

Myšlienka pripojiť Zvolen k mestám, ktoré v nedeľu 2. apríla vysvietia pamiatky na modro jej napadla už dávnejšie. „Modrá je farba dôvery a autisti sú dôverčiví ľudia, ktorí neklamú a majú čisté záujmy,“ vysvetľuje a zdôrazňuje, že vysvietenie zámku bude len vrcholom celého podujatia, na ktorom dostanú priestor rôzne organizácie pracujúce s autistami, ale aj odborníci, ktorí sa venujú diagnostike a terapii autizmu. „Program bude obohatený aj o kultúrnu či zábavnú časť, v ktorej vystúpi HKM Zvolen, deti z materského centra Nezábudka, bude aj tombola, tvorivé dielne, maľovanie na tvár, robenie bublín a rôzne súťaže pre deti, ale aj dospelých,“ dodáva organizátorka. Rada by akciu v očiach Zvolenčanov ešte viac zvýraznila: poteší ju, ak ľudia na túto akciu prídu na námestie oblečení v modrých tričkách.

TS: mesto Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: