Územný plán mesta už aj na internete

.

TS: Mesto na digitalizácii územného plánu pracovalo od októbra 2014 do júna 2015. Následne sa pripravoval samotný webový portál a dnes je plne k dispozícii.

Hromada máp, výkresov a nákresov, v ktorých sa treba komplikovane prehrabávať, sú už čiastočne minulosťou. Od januára 2017 majú občania možnosť nájsť hľadanú informáciu v územnom pláne mesta aj online. „S rozvojom informačných technológií, s potrebou poskytovania digitálnych údajov a výpisov z územného plánu mesta Zvolen nastala neodkladná potreba zabezpečiť digitálnu formu spracovania územného plánu Zvolena,“ hovorí Peter Kašša, hlavný architekt mesta z odboru územného plánovania.

V nadväznosti na spracovanie digitálnej formy územného plánu bol vytvorený aj webový mapový portál. Mapový portál obsahuje 4 rôzne výkresy, a to komplexný výkres priestorového usporiadania a funkčného využívania územia, výkres regulatívov verejnoprospešných stavieb a výkresy verejného technického vybavenia so zameraním na vodné hospodárstvo a energetiku. „Výkresy boli vybrané tak, aby poskytovali návštevníkovi portálu najdôležitejšie údaje z územného plánu mesta,“ vysvetľuje Kašša.

Podľa jeho slov sú to informácie o funkčnom využití a priestorovom usporiadaní záujmového územia, o inžinierskych sieťach, o verejnoprospešných stavbách nachádzajúcich sa v záujmovom území a o zaradení záujmového územia do mestského sektora. „Človek môže vyhľadávať a zobrazovať záujmové územia podľa listu vlastníctva, názvu vlastníka alebo podľa čísla parcely,“ hovorí Peter Kašša. Mapový portál navyše poskytuje možnosť grafického výstupu vo formáte png a výpisu regulatívov vo formáte pdf. Záujemcovia o všetky tieto informácie nájdu mapový portál bezplatne kliknutím na odkaz územný plán mesta Zvolen na hlavnej stránke http://www.zvolen.sk.

TS: mesto Zvolen.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.