Prvýkrát na Slovensku – slávnostné ukončenie Virtuálnej Univerzity tretieho veku

Foto: zdroj TS

TS: Dňa 18. apríla 2017 sa na pôde Technickej univerzity vo Zvolene uskutočnilo slávnostné ukončenie Virtuálnej Univerzity tretieho veku (VU3V).

Na ukončení prvého pilotného semestra sa zúčastnila riaditeľka VU3V Klára Nehodová z Českej zemědelskej univerzity z Prahy, Erik Selecký – vedúci Univerzity tretieho veku na TU vo Zvolene a Danica Klačková – manažérka UTV Zvolen.

Sme veľmi radi, že po viac ako 3 rokoch sa nám podarilo nielen spustiť VU3V spolu s českými kolegami z ČZU Praha, ale aj ukončiť prvý semester. Pre našu Univerzitu tretieho veku je to veľmi významný krok, ktorý sme spravili v prospech seniorského vzdelávania na Slovensku. Virtuálna U3V významne rozširuje ponuku vzdelávacích aktivít pre seniorov. Chceme umožniť študovať nielen mobilným, ale aj imobilným občanom kvalitné prednášky, ktoré pripravili kolegovia z Českej republiky. Chceli by sme, aby sa tento systém rozbehol na Slovensku a vyzývame všetky obce, mestá, knižnice v prípade ich záujmu, aby sa nám ozvali. Na rozbeh tohto vzdelávania stačí mať miestnosť, dataprojektor a prípadne aj pripojenie na internet (ale to nie je základná podmienka) – uviedol Erik Selecký, vedúci Univerzity tretieho veku vo Zvolene.

Virtuálna U3V je systém nahraných prednášok, ktoré sú ponúkané počas semestra záujemcom o štúdium. Ďalej sú podporené študijnými materiálmi, študenti sa môžu otestovať prostredníctvom testových otázok a majú možnosť položiť otázku aj lektorovi. V Českej republike v tomto systéme za rok študuje viac ako 10 tis. študentov. Ponúkame viac ako 27 študijných programov na ktorých s nami spolupracovali odborníci nielen z našej univerzity. Kvalita našich prednášok a poskytovaného servisu každoročne dvíha počet „virtuálnych študentov“ v Českej republike. Veríme, že po úspešnom rozbehu v ČR nastane progres aj na Slovensku v spolupráci s Technickou univerzitou vo Zvolene – skonštatovala Klára Nehodová – riaditeľka VU3V z ČZU Praha. Link: http://www.tuzvo.sk/cdv/aktuality/

Fotografie

TS: Ing. Erik Selecký, PhD. Foto: zdroj TS

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.