• Ne. mar 26th, 2023

9. ročník Dňa Sídliska pokropil dážď, ale na zábave to neubralo

Aj tento rok prišli členovia Jazdeckého areálu Budička. Foto: ZV-podujatia.

Sídlisko Západ už po 9 -ty raz oslavovalo svoj veľký deň bohatým programom. Každý rok priniesol Deň sídliska niečo nové, niečo pridal, niečo ubral a občas ho aj dážď pokropil, ale vždy bol synonymom veľkej Západniarskej rodiny a ani tento rok tomu nebolo inak.

Celok ako jedna veľká kostra sa od rána do neskorého večera rozvetvil na niekoľko častí, aby si tu každý našiel to svoje nielen pre seba samého, ale aj pre celú rodinu.

Od 9- tej raňajšej hodiny odštartovali športové zápolenia, či to už bol tradičný streetbalový turnaj alebo v hale prebiehajúce stolnotenisové zápolenie.

V tento deň, nie však ako súčasť tohto podujatia tu prebehli dve nezávislé v podstate bežecké podujatia, ktoré si pripravilo OZ Cyklo Zvolen. Prvým bol nový beh, pracovne nazvaný Beh okolo Hrona a po jeho odbehnutí a vyhlásení výsledkov sa začal detský beh, v podobe ďalšieho, už 3. ročníka Detskej cyklo-bežeckej ligy. Samozrejme, po jeho závere prišlo slávnostné dekorovanie víťazov a losovanie tomboly.

Už počas detského behu sa začalo mračiť a len tak tak, ako sa hovorí – za 5 minút 12 sa podarilo ukončiť stolnotenisový turnaj a prvé kvapky pokropili dekorovanie streetbalového turnaja.

Medzi tým, čo prebiehali športové zápolenia sa na hlavnom pódiu po 10-tej doobeda konalo slávnostné otvorenie celého tohto podujatia za účasti predstaviteľov mesta Zvolen, poslancov, primátorky, prišla aj riaditeľka tunajšej školy Ľubica Tomčíková a za organizačnú časť Sanja Nikolov. Samozrejme, ako za ostatné roky, aj tento rok celé podujatie moderoval Igor Kočiš.

Dokiaľ začal dážď, predsa len sa niečo stihlo aj v rámci sprievodného programu.

V átriu školy prebehli tradičné tvorivé dielne, čítanie kníh a veľa ďalšieho a samozrejme dobre sa po minulom roku ujala výuka folklórneho tanca pre deti.

Na hlavnom pódiu medzitým a taktiež pred otvorením podujatia zaspievali Seniori Hron, zatancovali deťúrence DFS Vretienko a predstavili sa aj zverenci TŠ Zuzana. Po otvorení to bolo Divadlo Zelienka a ich Adonin palác.

Samotný dážď trval síce dosť dlho, ale opäť načas ustal a tak postupne mohol začať poobedný program v nasledujúcom zložení:

  • kapela LUSK, Zvolenská kapela, TŠ Zuzana, Power Gym, Vir Fortis, Pacipacifik

Samozrejme, v rámci areálu bolo možné si zajazdiť na koníkoch, nechať si zmaľovať tvár, dozvedieť sa nejaké tie enviroinformácie, vyšantiť sa na nafukovacích hradoch, skúsiť si zašportovať s klubom HKM Zvolen a veľa, veľa ďalšieho.

Nuž, dalo by sa o tomto fantastickom podujatí písať od rána do večera, ten kto bol vie, ako bolo a nech sa páči pár fotografií.

PS: – fotogaléria behov bude v utorok večer – (už sú v závere článku)

Fotografie – celkovo

Fotografie – Street Ball

Fotografie – beh

Článok, foto a video: J. Števonka