• St. apr 24th, 2024

Buď FIT, nie len IT aj za daždivého počasia prilákalo veľa bežcov

Autor IMG_1979

júl 4, 2017 ,

V rámci sedemdielneho seriálu tohtoročnej Zvolenskej bežeckej ligy (ZBL) sa uskutočnilo v poradí už piate podujatie 4.ročník behu Buď FIT, nie len IT v perfektne pripravenom jazdeckom Areáli Isokman na Bakovej Jame. Organizátorom skomplikoval preteky síce hustý dážď, no na štart sa postavil rekordný počet bežcov v hlavných i rámcových pretekoch.

Pre pretekárov boli pripravené tri trate so štartom a cieľom na tom istom mieste.

Deti absolvovali trať v lese po rovine s dĺžkou 0,4km, Hobby bežci okruh v lese s miernym prevýšením o dĺžke je 4,5km. Hlavné preteky sa konali na trati vedúcej v lese po lesnej ceste alebo lesnom chodníku s prevýšením 150m a jej dĺžka bola 6,5km.

V siedmich kategóriách ZBL sa predstavilo celkom 70 bežcov a bežkýň, v rámcových pretekoch sa na štart postavilo viac ako 20 hoby bežcov.

V hlavnej kategórii žien dominovala na rozmoknutej trati Banskoštiavničanka Miroslava Pavlendová. V kategórii žien nad 39 rokov zvíťazila o Iveta Furáková (Svetieľko nádeje). V juniorskej kategórii zvíťazil Marko Chlebničan (Ski Team JASE Látky). V hlavnej kategórii mužov si prvenstvo vybojoval a celkovým víťazom podujatia sa stal Matej Schieber ( Zvolenská Slatina).

V kategóri mužov nad 39 rokov dominoval Miroslav Ťapušík, kategóriu 50-59 ročných mužov vyhral Milan Valocka (Bežkaj team skorej čím drelej) a v najstaršej mužskej kategórii zvíťazil Milan Libo (Biatlon Vyhne).

Po pretekoch do vyhlásenia výsledkov si všetci účastníci vychutnali výborný guláš a doplnili vybehané kalórie vitamínmi z ovocia od sponzorov. Hlavným pretekom predchádzali preteky detí, ktoré po dobehnutí dostali účastnícke diplomy i medaily a hodnotné ceny. V hobby pretekoch zvíťazila Paulína Gálusová.

Hlavná organizátorka Lucia Piatriková, ktorá dekorovala víťazov spoločne s Ing. Marekom Rojíkom, referentom športových aktivít Zvolenského kultúrneho centra, na margo podujatia podotkla: „Myslím si, že tento ročník pretekov Buď Fit, nie len IT! sa vydaril aj napriek veľmi zlému počasiu. Prekvapivo sa ho aj tak zúčastnilo veľa bežcov, ktorý si vyskúšali trať v dažďom sťažených podmienkach. Ja hodnotím dnešnú súťaž veľmi pozitívne a dúfam, že aj pretekári, dúfam že sa nám budúci rok podarí mať dobré počasie ako po minulé ročníky..“

Peter Drozdík z O.z. Cyklo Zvolen, ktoré organizačne a elektronickou časomierou zabezpečuje priebeh všetkých pretekov Zvolenskej bežeckej ligy na záver konštatoval: „Piate pokračovanie Zvolenskej bežeckej ligy v roku 2017 nás zaviedlo do krásnej prírody v okolí Bakovej Jamy. Na rýchlej a členitej trati v daždivom počasí nedošlo k prekonaniu vlaňajšieho víťazného času 24:59, ktorý dosiahol Dušan Krajčovič. Výkon Mateja Schiebera (25:21) v podmienkach, aké vládli počas tohtoročných pretekov si napriek tomu zaslúži uznanie. Takisto si veľké uznanie zaslúžia všetci štartujúci, ktorí sa postavili na štart vo všetkých kategóriách. Dážď, miestami výdatný, riadne preveril fyzické, ale hlavne psychické sily. Už teraz sa tešíme na ďalšie podujatie Zvolenskej bežeckej ligy, ktoré sa uskutoční 12. augusta 2017 pri Môťovskej priehrade.“

Nasledujúcimi pretekmi ZBL bude 20.8.2016 Beh okolo Vodnej nádrže Môťová.