• Ut. nov 29th, 2022

MVK Zvolen odštartoval extraligové účinkovanie na Myjave výborným výkonom

ByIMG_1979

sep 25, 2017
volejbalový zápas mužov v športovej hale na Západe vo Zvolene
Foto: ilustračné. Foto: ZV-podujatia.

Kto pravidelne sleduje volejbalové dianie vo Zvolene dozaista vie, že Zvolenský volejbal zaznamenal, že v minulej sezóne opustili volejbalistky Slávie TU Zvolen extraligu a naopak mužský MVK Zvolen po suverénom víťazstve v 1.lige získal po piatich rokoch opäť extraligovú miestenku a v novej sezóne 2017/18 sa teda predstaví v najvyššej volejbalovej súťaži, ktorá začala práve cez tento víkend.

Nováčik súťaže tak zavítal v 1. kole na palubovku VO TJ Spartak Myjava. Okrem tejto dvojice sa v tomto súťažnom ročníku v mužskej extralige predstavia VK Prievidza, VK MIRAD PU Prešov, COP Trenčín, VK KDS -Šport Košice, TJ Slávia Svidník, VKM Stará Ľubovňa a obhajca titulu VKP Bystrina SPU Nitra. Základná časť súťaže sa skončí 20. decembra a dovtedy sa stretne každý s každým doma a vonku, následne sa tímy rozdelia na dve skupiny kľúčom 1.-4. a 5.-9. Play off štartuje 24. februára, meno nového šampióna bude známe najneskôr 18. apríla.

VO TJ Spartak Myjava – MVK Zvolen 3:2 (-21,17, -21,12, 9)

Zostavy:

  • VO TJ Spartak Myjava: Valo 1, Konc 8, Zeman 10, J. Petráš 13, Ihnát 24, Tarabus 13, libero T. Patúc (Pokopec 1, Jalovecký 0, Watzka 0, Vašek 0, Holinga 0). Tréner: Ľ. Šalata.
  • MVK Zvolen: Vrtielka 7, Michalec 4, Podstupka 5, Kučera 14, Kováčik 5, Kamenský 9, libero Hraňo (Herich 5, Orolín 0, Bambura 0, Grofik 0). Tréner: M. Vaško.

Rozhodovali: Viktoríni – Lisá a Schimpl

Zápas trval 125 minút – Divákov: 310

V mužstve MVK Zvolen nastali samozrejme v príprave v kádri zmeny. Zvolenčania posilnili a na súpiske už figurujú nové mená, mužská volejbalová extraliga išla za posledné roky úrovňou hore, i keď MVK bez problémov zvíťazil v 1. lige niekoľko rokov po sebe, no finančná situácia konečne mu až teraz dovolila prihlásiť sa do najvyššej súťaže. Hrajúcim trénerom zostáva Martin Vaško, klub posilnil i na manažérskej pozícii Pavel Bartík. MVK trénoval už od polovičky augusta a to aj pod vedením hráča a teraz i kondičného trénera Romana Kubša. Káder MVK doplnil o nahrávača a libera. Z Komárna prišiel Samo Podstupka a z Prievidze Marek Hraňo. Dotiahol sa prestup Mateja Hericha , ktorý bol v MVK v minulej sezóne na hosťovaní z Revúcej.

Na palubovke Spartaka Myjava sa odohralo bojovné extraligové stretnutie. V prvom zápase nového ročníka hralo omladené družstvo domácich proti ambicióznemu nováčikovi zo Zvolena. Zápas bol plný zvratov, vývoj bol ako na hojdačke. Domácim v prvom sete nestačilo vedenie 18:12 a set prehrali 21:25 i vďaka úspešným blokom Kováčika a smečom Kamenského. Setbal s prehľadom premenil Herich. Druhý set jasne ovládli domáci, ale v treťom zlyhali i napriek mnohým chybám Zvolenčanov na podaní ho prehrali 21:25, keď perfektne zahrali Hraňo a Kučera. Štvrtý set znova ľahko ovládli spartakovci v pomere 25:12 a šlo sa do tajbrejku. V ňom boli domáci jasne lepší a vyhrali ho pomerom 15:9, keď útoky MVK končili zväčša v aute a v kritických chvíľach kazili hráči MVK i podanie, naviac nezastaviteľný bol Myjavčan Ihnát (24 bobov v stretnutí). Myjava tak vyhrala nielen tajbrejk, ale i celý zápas, aj keď Zvolenčania podali sympatický výkon a vzdorovali skúsenejšiemu favoritovi.

Pozápasové vyjadrenia:

Ľuboslav Šalata, tréner Myjavy: „Pre mňa nepochopiteľné panikárenie v prvom a treťom sete, ktoré sme prehrali aj s prispením veľkého množstva chýb. Napriek jasnému víťazstvu v druhom, štvrtom aj piatom sete je pre nás strata bodu sklamaním.“

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Bol to pre nás prvý ostrý zápas v tejto extraligovej sezóne. Zápas bol celkom vyrovnaný, ale boli sme menej rozhodní v útočnej činnosti. Domáci boli lepší na prihrávke a podaní. Gratulujem domácim v víťazstvu.“

Najlepší hráč zápasu: Jakub Ihnát (Myjava)

Najlepší hráč MVK: Marek Hraňo

Tabuľka:

Zvolenčania sa mali predstaviť pred svojimi fanúšikmi už 30.9.2017 a to v súboji proti minuloročnému majstrovi VKP Bystrina SPU Nitra, no kvôli povinnostiam majstra v európskych súťažiach je zápas preložený na stredu 11.10.2017 so začiatkom o 18:00 hodine. Prvým domácim zápasom v športovej hale na Základnej škole Námestie mládeže (IX. ZŠ) tak bude zápas proti VK MIRAD PU Prešov 7.10.2017 o 18:00 hodine.

Článok: Miloš Masarik. Foto: J. Števonka