Reklamy

COP Trenčín si vydrel víťazstvo nad MVK Zvolen

Hráči MVK Zvolen pred zápasom. Foto: ZV-podujatia

V sobotu podvečer 4.11.2017 so začiatkom o 18-tej hodine sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ konal zápas už 9. kola volejbalovej extraligy mužov.

Pred súbojom 9.kola volejbalovej extraligy mužov privítali Zvolenčania figurujúci na siedmej priečke tabuľky ôsmy tým COP Trenčín. Mladíci doteraz iba raz vyhrali a čakalo sa tak víťazstvo domácich.

MVK Zvolen – COP Trenčín 0:3 (-19, -21, -25)

Rozhodovali: Novotný a Niklová, – 250 divákov.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Samuel Goč (Trenčín)

Najviac bodujúci hráči:

  • Kučera 14 bodov (MVK)
  • Vančo a Kozák po 13 bodov (COP)

Zostavy:

MVK Zvolen:

  • Podstupka 0, Kučera 14, Kováčik 7, Kamenský 1, Vrtielka 5, Dvořák 2, liberá Hraňo a Uhrin (Bartík 5, Bambura, M. Orolín 2, Herich 1, Michalec 1).

Tréner: Martin Vaško.

COP Trenčín:

  • Goč 4, Ondruš 11, Jendrejčák 3, Vančo13, Kozák 13, Kyjanica 9, libero Kurej (Pollák, Š. Rzyman).

Tréner: Peter Kalný.

Už od začiatku stretnutia bolo vidno, že domáci nie sú „vo svojej koži“. Síce viedli po dobrých blokoch 2:0, Kučera bodoval priamo z podania, ale hráči MVK pôsobili zakríknuto, chýbala im agresivita na sieti a presnosť v poli. Robili veľa chýb a súper naopak prekypoval herným entuziazmom a mladíckou nebojácnosťou. Od stavu 3:3 postupne zvyšovali Trenčania náskok i zásluhou presnej hry Goča a priebojnosti Kozáka. MVK nepomohli k zvratu ani oddychové časy a striedania. Bartík síce bodoval, Kučera pridal eso, no Trenčania mali nakoniec 7 setbalov a druhý premenili. Druhé dejstvo malo obdobný priebeh, keď od stavu 13:13 prevzali hostia iniciatívu a dokázali premeniť prvý setbal na dvojsetové vedenie. Zdalo sa, že domáci sa v treťom sete rozohrali a znížia vedenie nadšene hrajúcich mladíkov, no vo veľmi vyrovnanom sete, kde mohli diváci vidieť pekný, kvalitný volejbal z oboch strán, od stavu 24:24 domáci síce odvrátili dve mečbaly, ale Trenčania si nakoniec zaslúžene odniesli trojsetové víťazstvo, získali druhé víťazstvo v sezóne a dotiahli sa v tabuľke bodovo na Zvolen.

Záverečné vyjadrenie trénerov:

Martin Vaško, MVK: „V dnešnom zápase jednoznačne rozhodla úspešnosť v útoku. Nemôžeme vyhrať zápas s 31% na útoku. Tento problém nás bohužiaľ trápi už pár zápasov. K tomu pridáme pokazené podanie a týmto spôsobom sa duplom naše víťazstvo vzdiali. Musíme byť dôslednejší a ďalej poctivo pracovať.“

Peter Kalný, COP: „Vybojovali sme si ťažký zápas, dôležité víťazstvo s tabuľkovým susedom. Súper spravil viac chýb ako my.“

Tabuľka

Fotografie

Článok: Miloš Masarik. Foto: J. Števonka.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.