Mesto Zvolen sa rozžiari 1. decembra

Vstupná brána do Vianočnej dediny. Foto: ZV-podujatia

TS: V týchto dňoch finišujú prípravy tzv. „Vianočnej dediny“, ktorá od decembra ponúkne všetkým návštevníkom bohatý kultúrny program.

1 decembra je dátum, ktorý si každý zapamätá. Aj preto je to deň, kedy mesto Zvolen slávnostne otvorí nielen svoju „Vianočnú dedinu“, ale aj mestskú ľadovú plochu. Centrum mesta od tohto momentu privíta viacerých známych umelcov. Speváčka Doris, ktorá nedávno natáčala videoklip vo Zvolene, hviezda československej scény Ilona Csáková či známy spevák Róbert Opatovský sa predvedú na hlavnom pódiu. „Tento rok sme vyberali umelcov, ktorí dokážu osloviť širšie masy, zároveň sú známi aj svojimi vianočnými piesňami,“ hovorí Daniel Axmann zo Zvolenského kultúrneho centra.

To však nie je všetko. „Okrem toho sme sa rozhodli osloviť k spolupráci aj miestne cirkvi, zvolenskému publiku vďaka tomu ponúkneme adventné koncerty umelcov ako Richard Rikkon, Félix Slováček, Natália Hatalová, Denisa Gibalová Kabáčová s Andrejom Sontagom, Moyzesovo quarteto, Ján Hegeduš či Galliano forever virtuóza Michala Červienku. Všetky koncerty sa uskutočnia buď vo Farskom kostole sv. Alžbety, alebo v Evanjelickom kostole sv. Trojice.

Z tradičných podujatí nesmie chýbať Mikulášsky večer 6. decembra, kedy do dediny opäť zavíta Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi; anjelom, čertom a ďalšími Mikulášmi. Ďalší Mikuláši budú v skutočnosti bežci účastní na druhom ročníku Mikulášskeho behu mestom. Mikuláš poteší deti nielen niečím sladkým, ale aj rozprávkou.

K decembru neodmysliteľne patria aj vianočné trhy, tie sa uskutočnia 8. – 9. 12. a okrem piatkovej rytierskej zabíjačky, bohatej ponuky stánkov ponúknu aj trošku kultúry – koncerty Zvolenských vrchárov, DFS Huncútik či Sendrejovcov.

POZOR!!!!

Plánované otvorenie ľadovej plochy sa kvôli nepriazni počasia odsúva. Termín otvorenia plochy ako aj náhradné miesto konania plánovaných podujatí Winter classic dáme verejnosti včas vedieť.

Vianoce, to nie je len punč, koledy a dobroty. Je to aj mestská ľadová plocha a šport tak typický pre zimu. „Ľadovú plochu spoločne otvoríme rovnako 1. decembra vystúpením Krasokorčuliarskeho klubu. Tento rok prekvapíme: na ľadovej ploche sa okrem tradičných exhibičných zápasov „Winter classic“ či zápasu HKM s rozprávkovými bytosťami predvedú aj naši partneri z partnerského mesta Imatra. Do Zvolena prídu na návštevu s jasným cieľom: zahrať si a azda aj vyhrať priateľský zápas s tímom Zvolenčanov.“ Ľadová plocha bude počas celého decembra slúžiť širokej verejnosti a ako každý rok bude prístupná zdarma.

Aktualizácia 29.11.2017 

  • 1.12.2017 – Slovensko vs Fínsko – priateľský hokejový zápas – 14:00 – zimný štadión I. ľadová plocha(plagát v galérii)
  • 2.12.2017 – Slovensko vs Fínsko – priateľský hokejový zápas – 14:00 – zimný štadión II. ľadová plocha(plagát v galérii)

„Veríme, že tento program Zvolenčanov, ale aj návštevníkov z iných miest poteší tak ako nás tešila jeho tvorba. Budeme radi, keď sa všetci stretneme vo Zvolene pri dobrej hudbe a ešte lepšom punči,“ odkazuje primátorka mesta Lenka Balkovičová.

Plagáty

TS: Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín, referent pre styk s verejnosťou Zvolen. Foto: ZV-podujatia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.