Zvolenskí plavci zo Swim warriors úspešne zabojovali v Přerove

Swim Warriors Přerov. Foto: zdroj TS

V závere sezóny sa plutvoví plavci z celej Českej a Slovenskej republiky a z Poľska stretli na mikulášskych pretekoch O pohár primátora Města Přerova. Svoje sily si 2. decembra v přerovskom 50-metrovom bazéne zmeralo spolu 280 účastníkov z 19 plaveckých klubov.

Pretekov sa zúčastnili aj plavci zvolenského klubu Swim warriors. Výprava v zložení V. Mináčová, J. Mlynárik, Ľ. Sopková, E. Šimková a H. Vasilová si vyplávala celkovo 12 pódiových umiestnení.

Najúspešnejšia bola Hana Vasilová vo vekovej kategórii D (12 –13 rokov), ktorá získala 4 medaily. V plávaní s klasickými plutvami zvíťazila na tratiach 50 m BF a 100 m BF. K dvom zlatým medailám pridala dve strieborné v disciplíne plávanie s monoplutvou, a to na tratiach 50 m PP a 100 m PP, keď nad jej sily bola plavkyňa z Poľska. Ľubomíra Sopková sa v rovnakej kategórii tešila z troch tretích miest za disciplíny 100 m BF, 200 m BF a 200 m PP.

V kategórii C (14 – 15 rokov) si z Přerova odniesla bronzovú medailu aj Victoria Mináčová za svoj výkon na 200 m BF.

Vo vekovej kategórii B zabodovala Ema Šimková, ktorá si doplávala po 3 strieborné medaily v disciplínach 50 m BF, 200 m BF a 200 m PP.

Najmladší z pätice pretekárov Jakub Mlynárik vo vekovej kategórii E (10 –11 rokov) tiež neobišiel naprázdno. Svojím výkonom na 200 m BF si zabezpečil 3. miesto.

Plutvoví plavci z plaveckého klubu Swim warriors sa v silnej medzinárodnej konkurencii nestratili a svojimi výkonmi potvrdili kvalitu plaveckého športu v našom meste.

Fotografie

TS: Robo Vasil. Foto: zdroj TS

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: