Zvolenská nemocnica pripraví pacientom štedrovečerné opekance a kapustnicu

TS: Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, bude počas večere na Štedrý deň podávať tradičné slovenské jedlá. Pacientov bez predpísanej diéty čaká kapustnica a typické slovenské opekance. Štedrovečerné opekance jedia celé generácie, chýbať teda nebudú ani v zdravotníckom zariadení.

Počas najkrajších sviatkov v roku klesá počet pacientov vo zvolenskej nemocnici. Všetci seniori, z geriatrického oddelenia na štvrtom poschodí, strávia vianočné sviatky doma v kruhu svojej rodiny. Ostatné oddelenia fungujú v štandardnom režime.

Na Štedrý deň do služby vo zvolenskej a krupinskej nemocnici nastúpi dovedna 54 zdravotníkov. Všetky oddeleniach zabezpečujú službukonajúci lekári, ktorí prihliadajú na to, aby Vianoce v nemocnici aspoň z časti pripomínali tie, ktoré poznajú pacienti z domáceho prostredia.

Vianočné sviatky sa nezaobídu bez úrazov, nečakaných situácií alebo zabehnutej kosti z kapra. V takom prípade pacienti nájdu prvú pomoc ako v bežný deň na centrálnom príjme nemocnice. Počas Vianoc sa zdravotníci najčastejšie stretávajú na urgentných príjmoch so zlomeninami a brušnými príhodami.

TS: Mgr. Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa AGEL SK.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.