Vývoj zápasu rozhodol druhý víťazný set Košičanov

Úvodné podávanie rúk. Foto: ZV-podujatia.

V novom roku 2018, v nedeľu 7.1.2018 sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ hral prvý zápas druhej časti volejbalovej extraligy mužov.

Tu si to navzájom rozdali prvý (VK KDS Šport Košice) a tretí (MVK Zvolen) v druhej skupine o umiestnenie o 5. až 9. miesto.

Po piatkovom víťazstve 1:3 v Ľubovni čakal náš MVK podstatne silnejší súper, ale ako sa v predchádzajúcom meraní síl ukázalo, že je možné na nich zahrať, tak aj v tomto zápase to bolo vidieť.

Prvý set bol v podaní hosťujúceho celku, ktorý si od začiatku držal mierny náskok. Naši im však nedovolili žiadne veľké akcie a držali ich na pár bodov a takto postupne sa to dostalo až k prvému bodu Košičanov 0:1

V druhom sete to bolo o inom. Prekvapujúco sme boli na palubovke lepším celkom a veľakrát sme aj vyhrávali. Záver setu sa nám nevydaril podľa predstáv a za stavu 25:27 už súper viedol 0:2

V poslednom sete nám v podstate došli sily, ktoré boli vyčerpané v predchádzajúcich dvoch setoch a protihráči pohodlne tento set vyhrali v pomere 15:25 a celkovo tak zápas 0:3.

Najbližší domáci zápas bude 20.1.2018 o 18:00 proti COP Trenčín.