Zimná univerziáda Slovenskej republiky 2018 štartuje už dnes

Foto: ilustračné

TS: Technická univerzita vo Zvolene (ďalej aj „TUZVO“) bola na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Slovenskej asociácie univerzitného športu poverená usporiadaním celoslovenského športového akademického podujatia „Zimná univerziáda Slovenskej republiky 2018“.

Podujatie sa uskutoční v termíne 5. - 9. februára 2018. Jeho súčasťou budú športové zápolenia v hokeji, bežeckom a zjazdovom lyžovaní, biatlone, stolnom tenise, bedmintone, futsale, florbale, tanečnom športe, karate, ako aj ukážkové disciplíny ako pretláčanie rukou, tlak na lavičke a lukostreľba.

Pri výbere usporiadateľa V. Zimnej univerziády Slovenskej republiky zavážila aj skutočnosť, že TUZVO (predtým Vysoká škola lesnícka a drevárska vo Zvolene) sa už v minulosti na organizácii podobných podujatí podieľala. Napríklad v roku 1987 Svetová zimná univerziáda – Tatry- Česko-Slovensko, v roku 1989 to bola Zimná univerziáda Slovenska a v roku 1991 XVl. Česko – Slovenská univerziáda – zimná časť. Okrem týchto najväčších akademických športových podujatí bola TUZVO organizátorom Akademických majstrovstiev SR v stolnom tenise v roku 2008 a Akademických majstrovstiev SR v bedmintone v roku 2010. Každoročne pracovníci Ústavu telesnej výchovy a športu (ÚTVŠ) organizujú alebo sú spoluorganizátormi športových podujatí pre vysokoškolákov – regionálnych majstrovstiev vysokých škôl vo volejbale, futbale, futsale, florbale a basketbale.

V rámci ZU SR 2018 sa bude súťažiť v 13 športoch.

TS: Mariana Krivošíková TU Zvolen.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.