Nový sonografický prístroj pomôže pri diagnostike ochorení

Kvalitný sonografický prístroj je veľkým prínosom pri diagnostike detských pacientov.

TS: Lekári detského oddelenia Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL, používajú pri vyšetrovaní nový moderný sonografický prístroj. Sonograf v hodnote viac ako 27 000 eur spĺňa najnovšie kritériá kvalitnej diagnostiky ochorení vnútorných orgánov detí. Využijú ho špecialisti viacerých medicínskych odborov v pediatrii.

Novým sonografickým prístrojom budú vyšetrení pacienti špecializovaných detských ambulancií, ako aj detskí pacienti počas hospitalizácie na pediatrickom oddelení Nemocnice Zvolen.

„Na sonografickom prístroji budú pracovať detskí lekári – detský nefrológ, ktorý má v odbornej starostlivosti deti s ochoreniami obličiek a vrodenými, alebo získanými chybami močového systému, neonatológ, ktorý u rizikových novorodencov vykonáva vyšetrenia mozgu a obličiek. Nový ultrazvukový prístroj umožní urýchliť diagnostický proces u detských pacientov s bolesťami brucha, poruchami činnosti a ochoreniami zažívacieho traktu, močového systému, alebo pri podozrení na rôzne ochorenia brušných orgánov“ vysvetlila primárka detského oddelenia, MUDr. Oľga Švecová.

„Veľmi sa všetci tešíme, pretože bude prínosom pre prácu lekárov, ako aj pre detských pacientov. Tento prístroj nám umožňuje vykonávať okrem už spomenutých aj ECHOkardiografické vyšetrenia. Súčasťou vybavenia prístroja je špecializovaný softvér a kardiologické sondy určené pre vyšetrenia detí v nízkom veku, ako aj u starších detí. Toto vyšetrenie bude vykonávať lekárka, ktorá absolvovala niekoľkomesačný odborný pobyt na vysokošpecializovanom pracovisku na Slovensku, v Detskom kardiocentre v Bratislave. Tešíme sa na prácu na novom sonografickom prístroji a ďakujeme za všetkých detských pacientov,“ dodala MUDr. Švecová.

Vyšetrenia na uvedenom sonografe poskytuje nemocnica detským pacientom zvolenského, krupinského, banskoštiavnického regiónu a žarnovického regiónu. Vyšetrenie bude vykonané každému detskému pacientovi, ktorého rodičia oň prejavia záujem a bude indikované lekárom – špecialistom. Bližšie informácie je možné nájsť na http://www.nemocnicazvolen.sk, alebo telefonicky na čísle 045 / 5201 819.

TS: Mgr. Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.,.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: