Dvorné dámy otvorili na radnici svoju kreatívnu náruč

Flutissimo. Foto: ZV-podujatia

V kalendári výstav, ktoré sa konajú počas roka na Starej radnici sa každoročne nájde jedna, možno dve výstavy, ktoré sú niečím výnimočné a vždy prinesú veľké zážitky. A práve jedna taká vernisáž sa v piatok 2.3.2018 práve tu konala.

Dvorné dámy - tak sa volá táto výstava. Je to jej už 8. pokračovanie, síce nie všetky tu, veľkú časť zažila v severozápadnej bašte Zvolenského zámku, ale aj tieto priestory jej dávajú kráľovský nádych.

Názov síce evokuje dámy, ale tentokrát si autorka Zuzana Almáši Koreňová (Bábky, ktoré liečia dušu) prizvala vystavovať Emíllu Papíkovú (recyklované pletenie), Alenu Kočnárovú (keramika), Andreu Jančiovú (maľovaný hodváb) aj dvoch pánov Pavla Sasína (obrazy) a menšieho a podstatne mladšieho Justina Ogina (kresba).

Bolo tu toho v toto poobedie dosť čo obdivovať. Kultúrnu časť moderoval Radoslav Kuric, hudobnú časť zastrešili dve mladé dámy, ktoré si vravia Flutissimo Mgr.art Ľubica Dzúriková a Mgr.art Lucia Pintérová, zaspieval si s nimi aj Robo Mikla a prišli aj vzácni hostia.

Nechýbali dobre známi Ondrej Kalamár a Denisa Ogino a na záver prišla a autorku dojala doslova k slzám Iveta Košíková, ktorá jej doniesla čarokrásnu tortu a už onedlho jej ilustrácie bude možné vidieť v novej knihe Zuzany Almáši Koreňovej.

Vernisáž mala aj charitatívnu časť, kedy každý, kto sem prišiel, mohol venovať pár eur pri vstupe a práve tieto peniaze boli odovzdané do rúk zástupkyne neziskovej organizácie Plamienok.

Na záver ešte pripomenutie, že výstava je otvorená do 28.3.2018 v pracovných dňoch podľa otváracích hodín Starej radnice a vrelo ju doporučujem.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.