Joga, aromaterapia, Cesta zvukom: taký bude ďalší JOGAdeň

ludia lezia na zemi pocas cvicenia jogy

Foto ilustračné. Foto: IMG_1979

TS: Milujete jogu alebo ste ju naopak nikdy necvičili? V oboch prípadoch je tu pre vás ďalší JOGAdeň.

Je to príležitosť vyskúšať si rôzne druhy jogy v jeden deň na jednom mieste. Podujatie v Občianskom centre OKO na Západe navyše zakončí koncert Ramivany.

Joga je cvičenie pre každého. Je určené telu, robí ho pružným a zdravým, obzvlášť blahodárne pôsobí na civilizačné choroby, akým sú bolesti chrbta, hlavy či problémy s tlakom. Joga je okrem toho tréning mysle, učí nás sústrediť sa, relaxovať, vypnúť.

Počas JOGAdňa, ktorý sa uskutoční 25.3.2018 v Občianskom centre OKO, sa predstavia traja rôzni lektori – Eva Ježovičová, Lenka Hlopková a Jana Bukvayová.

Eva Ježovičová na úvod predstaví vinyasa jogu. „Je to dynamické cvičenie, pri ktorom sa človek zahreje a rozcvičí si telo. Cieľom je zladiť cvičenie s dychom,“ hovorí Ježovičová, ktorá bude viesť aj druhú doobedňajšiu lekciu. „V druhej časti sa budeme viac venovať jednotlivým cvikom, teda ásanam. Ukážeme si, ako sa správne cvičia jednotlivé pozície a aký príbeh sa za nimi skrýva,“ uzatvára organizátorka.

Poobedie bude vďaka esenciálnej joge a aromaterapii voňavé. Lektorka Lenka Hlopková naučí prítomných, ako používať prírodné oleje, aké sú ich účinky a aké je ich využitie v joge. „Prepojenie jogy a aromaterapie nie je náhodné. Aromaterapia nám pomáha hlbšie precítiť naše telo, lepšie sa uvoľniť nielen fyzicky, ale aj emočne od stresu a napätia a užiť si cvičenie jogy ešte viac,“ hovorí lektorka. Prítomných okrem toho naučí cviky zamerané na zdravý chrbát.

Posledným cvičením bude terapeutická joga. „Jogová terapia za pomoci jednoduchých jogových, relaxačných a dychových cvičení v spojení s jemnými masážami pomôže človeku k prirodzenej obnove tela a uvoľneniu mysle,“ hovorí ďalšia lektorka, Jana Bukvayová a zdôrazňuje, že tento druh jogy je vhodný, aj keď má človek nejaké zdravotné obmedzenia.

Celý nabitý deň v Občianskom centre OKO na Západe uzavrie meditačný koncert dua Ramivana s názvom Cesta zvukom. „Cesta zvukom je putovanie cez zvukové vibrácie. Používame zvuky alikvótneho spievania, Khoomei mongolských hrdelných spevov a harmonické hudobné nástroje z celého sveta, ako napríklad didgeridoo, indiánske flauty, drumble, tibetské spievajúce misky a symfonické gongy. Tieto nádherné vibrácie putujú okolo a cez vaše telo, čo vám dovolí uvoľniť sa a ísť hlboko na vašu osobnú cestu. Keď sa ‘vrátite späť’ z meditačného stavu, cítite sa veľmi pokojne a uvoľnene,“ vysvetľuje Ivana Shaafi, ktorej partnerom je Rami Shaafi, známy spevák alikvótnych a hrdelných spevov a multiinštrumentalista.

Toto všetko na Zvolenčanov čaká už 25. 3. V jeden deň na jednom mieste si užijete pohyb, ale aj oddych. Registrovať sa môžete na Perfectlimperfect.

Plagát JOGAdeň 2018 

Plagát Cesta zvukom

TS: Mgr.Eva Ježovičová Perfectlimperfect. Foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.