Pivný kúpeľ zažili Sny vo vetre Eriky Jarkovskej

Titulka knihy Sny vo vetre. Foto: IMG_1979.

V stredajší podvečer 14.3.2018 bola v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene uvedená do života nová knižná publikácia regionálnej autorky Eriky Jarkovskej.

Sny vo vetre. Takýto názov dostala kniha, ale skôr než došlo na samotný krst, čo - to o knihe autorka porozprávala. Toto pohodové podujatie, plné kníh slovom moderovala Ivana Janáková a pomedzi jednotlivé časti fantasticky zaspievala pár skladieb Terézia Králiková.

Kým sa prešlo k samotnému aktu, veľa sa rozprávalo o autorke samotnej, o jej ceste k vlastnému vydavateľstvu Enribook, ale samozrejme aj o jej predchádzajúcej tvorbe (Bojovníci dúhy, Mŕtvi nevedia milovať, Posledný potomok, atď). Všetci, ktorí sem v tento podvečer prišli patrične autorku zahrnuli otázkami. Dozvedeli sa veľa zaujímavého zo zákulisia písania knihy, niečo aj zo života autorky, o jej ceste k vlastnému vydavateľstvu a veľa ďalšieho.

Ako už iste tušíte, na samotný záver sa konal krst a veru tentokrát mal bohaté zastúpenie. Okrem autorky a jej pána manžela tu boli prítomné aj ich dve dcéry, ktoré knihu nad detskou vaničkou podržali a pán manžel ju poriadne pooblieval pivom.

Po spoločnom fotografovaní si mali možnosť prítomní zakúpiť nielen túto najnovšiu knihu, ale aj ďalšie a autorka do kníh pridala aj svoj autogram.

O Erike Jarkovskej

Detstvo prežila v Turčeku uprostred Kremnických vrchov. Vyštudovala chémiu v Banskej Štiavnici, pracuje a žije s rodinou vo Zvolene.

Písať začala asi v osemnástich, kedy si povedala, že skúsi napísať nejaký román a začalo to za domom, kde vyrastala v Turčeku a boli to len také prvé pokusy.

Písanej tvorbe sa venuje od roku 2011 a nakoľko na škole mala rada dejepis a zemepis, tak aj preto viac inklinuje vo svojej tvorbe a spracováva témy, ktoré jej na súčasnom trhu chýbajú – príbehy z čias osídľovania severoamerického kontinentu, v ktorých neopomína ani druhú stránku kolonizácie – takmer až úplné vyhladenie Indiánov. Svoj obdiv k tomuto národu, ktorý zostal synonymom veľkej duchovnej pokory k prírode sa snaží odovzdať aj čitateľom.

Keď k osemnástim narodeninám dostala knihu Moje srdce pochovajte pri Wounded Knee, netušila, ako hlboko ju zasiahne jej obsah. Jej autor podal čitateľom neprikrášlený obraz Indiána z minulosti, ale najmä jeho odkaz tomu súčasnému: nevzdať sa práva byť Indiánom. Aj to Eriku Jarkovskú napokon po rokoch inšpirovalo k napísaniu Bojovníkov dúhy a ďalších diel s podobnou tématikou.

Kniha je pokrstená a fotografie z krstu si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: