• Ne. dec 4th, 2022

Hernú volejbalovú pohodu znervóznila rozhodcovská dvojica

Len pár cm delilo od výhry 500 €. Foto: IMG_1979

Sobotný večer 17.3.2018 sa dozaista zapíše veľkými písmenami do análov a to nielen tých volejbalových.

Mal to byť zápas Play – off mužskej volejbalovej extraligy, ktorý mal rozhodnúť o tom, či domáce MVK Zvolen možným víťazstvom nad Myjavou predĺži boje o konečné 5. miesto alebo po prehre bude hrať Zvolen o 7. miesto.

Namiesto toho sa však počas zápasu diali neraz zaujímavé veci (nezohranosť v myšlienkach rozhodcovskej dvojice), ktorá neraz dokázala vyviesť z herného konceptu oba celky.

Zápas síce napokon skončil 1:3 (25:20, 15:25, 19:25, 26:28), ale azda najkomickejšia lopta bola tá záverečná, o ktorej sa dá rozhodne viac než polemizovať.

Tak, či onak som presvedčený, že naši muži mali v tento večer na to, aby v tajbrejku porazili Spartak Myjavu za predpokladu hernej pohody počas celého zápasu.

V rámci pravidelnej súťaže o 500 € sa takmer zrodila senzácia, nakoľko žreb určil vstupenku jednej známej volejbalistky a tak pravdepodobnosť úspechu dvoch hodov bola dosť vysoká. Aj napriek famóznej technike tej lopte chýbalo tak do 10 cm a dá sa to považovať za naj pokus sezóny.

Najbližšie už 24.3.2018 sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ opäť predstavia naši volejbalisti v prvom a zároveň domácom zápase v boji o 7. miesto proti COP Trenčín

Fotografie

Článok a foto: IMG_ 1979