Zvolen spoznal naj bežcov jubilejnej Zvolenskej Corridy

Pred vyhodnotením Zahrala a zaspievala country kapela PaciPacifik: Foto: IMG_1979

V sobotu 7.apríla 2018 usporiadali Zvolenské kultúrne centrum, Mesto Zvolen, Slovenský šport v zabezpečení Cyklo Zvolen o. z. v poradí už 15.ročník tradičných mestských atletických pretekov „Zvolenská corrida“ na pešej zóne Námestia SNP s charitatívnym zameraním a podporou pre občianske združenie Svetielko nádeje (Centrum pomoci detskej onkológii), podobne ako bude aj v ostatných pretekov päťdielneho seriálu 3.ročníka Zvolenskej bežeckej ligy (ZBL).

Prvé preteky z ZBL boli už tradične doplnené sprievodnými akciami. Organizátori pripravili pre rodiny s deťmi i hobby bežcov dve bežecké podujatia. Minicorridu s voľným štartom a ľubovoľnou dĺžkou trate pre bežcov, ktorí si na „porciu“ kilometrov v hlavnom behu netrúfali i pre všetkých priaznivcov športu bez obmedzenia veku, v ktorom si mohli svoju atletickú zdatnosť otestovať a tradičnú Mamacorridu. Na štart sa postavila skoro stovka rodičov a detí, medzi ktorými nechýbali celé rodiny, bežali i tri generácie, mamičky s deťmi v kočíkoch i oteckovia a starí rodičia inklinujúci k športu so svojimi deťmi, či vnúčatami. Na každého účastníka podujatia čakalo i občerstvenie a drobný darček. Organizátori prekvapili účastníkov úvodnej časti podujatia a po pretekoch si vylosovaní účastníci odnášali drobné pozornosti. Atraktívny program pripravilo pre deti centrum voľného času Domino Zvolen. Okrem aktivít spojených s „corridou“ sa konali na námestí i akcie spojené so zahájením Cyklosezóny prvou cyklojazdou do Fort Geronima vo Vlkanovej pod patronátom hovorkyne Mestského úradu vo Zvolene Evy Ježovičovej a o spestrenie programu sa postaral kvalitným vystúpením Zvolenský PaciPacifik.

V hlavnej časti Zvolenskej corridy sa s úderom jedenástej hodiny na kostolnej veži ozval i štartovný výstrel a primátorka Mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová poslala na trať 86 pretekárov v šiestich vekových kategóriách. Bežalo sa na certifikovanej trati 10 kilometrov, na 1000 metrovom okruhu za nebývalej podpory priaznivcov atletiky i obyvateľov, či návštevníkov Zvolena.

Od začiatku pretekov bol priebeh pretekov v réžii bežcov kategórie do 39 rokov, kde vedenie pretekov prevzal minuloročný víťaz ZBL Matej Schieber, no po piatom okruhu sa vykryštalizovala vedúca trojica, v ktorej boli ešte Tomáš Kubej a Boris Obergries, ktorý vo finiši súperom ušiel a zaslúžene zvíťazil.

V ženskej hlavnej kategórii potvrdila výbornú formu Jana Martinská, ktorá sa od svojich súperiek odpútala o viac ako 4 minúty.

Traťové rekordy odolali. Výkony Dušana Krajčoviča 29:26.54 min. a Lucie Kovalančíkovej 33:47.50 min. z roku 2016 zostávajú neprekonané.

Po skončení pretekov vyhlásil už tradičný hlásateľ podujatia Miloš Masarik (10 ročníkov), ktorý sprevádzal divákov informáciami o dianí na trati i informáciami z histórie corridy počas celého podujatia, výsledky v jednotlivých kategóriách. Ceny pretekárom, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach vo svojich kategóriách odovzdali za Cyklo Zvolen Peter Drozdík a za Zvolenské kultúrne centrum Marek Rojík.

„Zvolenská corrida“ je stále divácky atraktívne podujatie, ktoré má v Slovenskom atletickom kalendári už svoje stále miesto. Rýchla trať v atraktívnom prostredí zvolenského námestia, bez akéhokoľvek prevýšenia je lákadlom pre široké spektrum bežcov rôznej výkonnosti nielen zo Slovenska. Organizátori sa už tešia na 16. ročník Zvolenskej corridy, plánovaný na začiatok apríla roku 2018.

Druhým podujatím ZBL bude 28.4. 2018 Beh oslobodenia obce Budča.

Výsledky jednotlivých kategórií 15. ročníka Zvolenskej corridy:

Ženy do 39 rokov:

 1. Jana Martinská Apatieka Rovňany 40:18.19
 2. Miroslava Liptáková AK Danica Zvolen 44:32.13
 3. Nikola Sibylová 45:19.34

Ženy nad 40 rokov:

 1. Martina Gragorcová NW Multy Sport 46:17.60
 2. Zuzana Schieberová Rýchle šípy 49:53.03
 3. Renáta Bolfová Bežci VK 50:26.10

Muži do 39 rokov:

 1. Boris Obergries Dynafit 34:06.38
 2. Tomáš Kubej ŠK Mur. Dlhá Lúka 34:11.70
 3. Matej Schieber Run for Fan 34:40.19

Muži do 49 rokov:

 1. Miloš Hric Krná 39:17.25
 2. Ján Zvara Svetielko nádeje 41:27.64
 3. Branislav Jánošík Bežci Poltár 43:19.04

Muži do 59 rokov:

 1. Ján Môcik BB 39:19.18
 2. Miroslav Krištof BK Slávia V.Krtíš 40:32.73
 3. Milan Valocka Bežkaj „team“… 42:54.42

Muži nad 60 rokov:

 1. Peter Kypta BK Sliač 46:07.44
 2. Stanislav Skačan Bežci Šľa 46:51.71
 3. Štefan Polc OŠK Dobrá Niva 47:30.88

Video – vyhlásenie výsledkov Zvolenskej Corridy 2018

Fotogaléria Zvolenskej Corridy 2018

Video – ukážka PaciPacifik 360°

Článok: Miloš Masarik. Foto a video: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: