Lesnícke dni 2018 a Fajčenie škodí zdraviu

Kráľom stromu sa stal Buk lesný. Foto: IMG_1979

Už po 12-ty raz sa pozdĺž zvolenským námestím konali Lesnícke dni, ktoré aj tentoraz priniesli viac než bohatý program pre širokú verejnosť. Záverečnou bodkou tohto veľkolepého dňa bolo fantastické hudobné vystúpenie jednej legendárnej slovenskej skupiny.

Samotné podujatie zorganizovalo Národné lesnícke centrum, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Národné lesnícke centrum, Lesy SR, š.p., Združenie zamestnávateľov v lesnom hospodárstve SR, Vojenské lesy a majetky SR, š.p., Slovenská lesnícka komora, Slovenská poľovnícka komora, Mesto Zvolen, Lesný podnik mesta Zvolen, s.r.o. a ďalší partneri.

Projekt Lesnícke dni prebieha v termíne od 20. apríla do 1. mája celoslovensky pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a je sústredený na päť kľúčových lokalít 12. ročníka Lesníckych dní a to na Zvolen, Kežmarok, Prešov, Košice a Bratislavu. Projekt nadväzuje na tradíciu Apríl – mesiac lesov a Deň zeme (22. apríl).

Počas celého dňa sa konal bohatý sprievodný program, ktorý prebiehal v stánkoch, lemujúcich v podstate celé zvolenské námestie a ďalší program bol na trávnatých plochách. Návštevníci sa nielen dobre zabavili, ale tety a ujovia v zelenom ich priučili do rôznych tajov lesnej tématiky a zapojili ich do množstva rôznych hier. Samozrejme nechýbalo hlasovanie o najkrajší strom, tento rok vyhral buk.

Samotné gro programu začalo po 10-tej hodine rannej na pódiu slávnostným otvorením za prítomnosti prvej dámy mesta Zvolen a ďalších hostí a samotný program prebiehal takmer do 21. hodiny večernej. Za ten čas sa tu vystriedali nielen sokoliari, konalo sa aj vyhodnotenie kampane mesta Zvolen a vyhlásený bol aj výsledok hlasovania za najkrajší strom. Poobede si na svoje prišli aj priaznivci hudby a folklóru. Najskôr Českí trubači zahrali na lesniciach známe hity, storočnicu v hudbe a tanci ukrytú predviedla zvolenská ZUŠka, jarné žánrové variácie pre zmenu ZUŠ Sliač a po 17-tej predviedli svoj talent detskí folkloristi zo Zorničky v programovom bloku Číčence, číčence.

Na samotný záver, ako to už za ostatné roky býva, po 20-tej odštartoval koncert každému dozaista dobre známej kapely Vidiek, ktorej kvázi predskokanom bol Dávid Bílek s kapelou Medd.

Nech sa páči aspoň pár fotografií z Lesníckeho dňa 2018 vo Zvolene

Článok a foto: IMG_1979

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.