Zorničkári si tancom i spevom pripomenuli 90. výročie narodenia Márie Mázorovej

Mária Mázorová, tak ako si ju všetci dobre pamätáme. Foto: IMG_1979

V kalendári medzinárodných dní je zapísaný 13. máj ako Deň tulipánov a Deň matiek. Jednej takej matke, ktorá bola nielen matkou svojich detí, ale i matkou folklórnej obce bolo venované jedno fantastické podujatie vo folklórnom duchu.

V piatok 11.5.2018 zorganizoval Detský folklórny súbor železničiarov Zornička v DK ŽSR Zvolen podujatie pod názvom S láskou... Mária Mázorová, ktorým si pripomenuli 90. výročie narodenia Márie Mázorovej.

Na toto podujatie prišli nielen ľudia, ktorí majú k folklóru blízko, ale vo veľkom počte aj blízka rodina a vzácni hostia.

A veru oslava to bola preveliká. Hlavný prím malo vystúpenie Zorničkárov, ktorí predstavili svoju tvorbu a pomedzi jednotlivé choreografie nám bola vyrozprávaná retrospektíva bohatého života Márie Mázorovej, ku ktorej neodmysliteľne patrí aj založenie folklórnych súborov Zornička a Marína.

Na záver nechýbala tradičná poklona všetkých účinkujúcich pred fotografickým vyobrazením Márie Mázorovej z jej mladých čias a zavŕšená bola samozrejme minútou ticha.

Viac slov hádam netreba, možno len povedať, že aj keď už som videl niekoľkokrát niečo podobné, bolo to jedno excelentné až mrazivé vystúpenie a ľudová hudba ani tentokrát nesklamala.

Video – S láskou… Mária Mázorová

Fotografie

Článok, foto a video: IMG_1979

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: