• Št. nov 30th, 2023

Zvolenská Európa oslávila 6. výročie pestrým programom

Torta 6 výročia Zvolenskej Európy. Foto: IMG_1979

Rok sa s rokom stretol, po päťke prišla šestka a tak ako rok dozadu, aj tentokrát to bola oslava preveliká, so všetkým, čo k tomu patrí a možno aj bolo niečo naviac.

Zvolenská Európa opäť oslavovala svoje výročie otvorenia a veru už je tomu 6 rokov a tak si pre všetkých návštevníkov pripravila na sobotu 2.6.2018 super program.

Poďme sa teda v skratke pozrieť na program tohto dňa od rána, až do samotného záveru.

Samotný program sa skladal z pestrej palety divadla, hudby, maškrtenia, tvorivých dielní, virtuálnej reality, hasenia ohňa, až do oživenia krásnej princeznej.

Tak, ako za ostatné roky, gro programu sa konalo v útrobách obchodného domu a ostatné podujatia v priestoroch Parkovej galérie Ľudovíta Štúra.

Interiér

Tu na hlavnom pódiu dostali priestor tradiční zvolenski interpreti, v dvoch kolách bolo možné vidieť Divadlo Zelienka, ktoré najskôr zahralo rozprávku Čertovské dary a poobede Adonin palác.

V rámci hudby sa až 3 krát predstavilo divákom duo, ktoré si hovorí, respektíve umelecky sa nazýva M&J Soul a ktoré si tu našlo svojich priaznivcov a jedna zaujíma dvojka si to užívala doslova plnými dúškami.

Traja maskoti – Krtko, Šmoulinka a Pikaču tu zabávali deti, no po pravde Krtko bol trošku zle prijatý deťmi, nakoľko sa ho skôr báli. Doba Krtka je dávno preč a deti netušia, čo je to zač, ale ja si dobre pamätám, že ako deti sme pri večerníčku strávili veľa hodín pozeraním práve na túto postavičku.

Ďalšou atrakciou, na ktorú bolo treba občas aj vystáť rad bola 3D virtuálna realita, ktorej praktické ukážky vyrazili nejednému divákovi dych a občas bol aj nejaký ten kvikot zo strachu počuť.

Okrem maľovania na tvár sa dve slečny venovali deťom v tvorivých dielničkách a tvorili kadečo od výmyslu sveta.

Ak som v úvode písal o princeznej, tak som myslel jedno dievča, ktoré akože malo úraz a tu na dlažbe sa ho snažili prebrať k životu. Nie však bozkami, ako princeznú, ale lekárskymi inštrumentami, ako sa patrí na záchranný zbor a po chvíľke princeznú dali na nosidlá a šup s ňou do sanitky.

O 13-tej sa ešte krájala torta, na ktorej si pochutnal nejeden maškrtník.

Exteriér

V parku sa usídlili dobrovoľní hasiči, ktorí všetkým okoloidúcim predstavili svoju techniku a poobede predviedli ukážku hasenia fiktívneho ohňa. Okrem toho si tu bolo možné zašportovať, či už cez prekážkovú dráhu alebo si vyskúšať niečo, čo pripomínalo zvláštny druh tenisu.

Poobede tu prebehla ešte súťaž s hokejistami HKM Zvolen.

Nuž takto prebiehala oslava 6-tich narodenín vo zvolenskej Európe.

Tvorivé dielne a virtuálna v 360°

Fotografie

Článok a foto: IMG_1979