Zvolenský zámok hostil unikátny hudobný festival

Meky Žbirka. Foto: IMG_1979

Počas dvoch letných dní 31.8 a 1.9.2018 sa na Zvolenskom zámku konal viac než super hudobný festival, doslova nabitý viacerými zvučnými menami.

Reč je o 1. ročníku Festivalu na zámku, ktorý mal organizačne pod palcom ProMusic a pripravil ho spolu s ďalšími partnermi.

Keď som v úvode spomínal zvučné mená, tak David Koller v piatok a Meky Žbirka v sobotu boli hlavnými ťahúňmi tohto festivalu. Samozrejme, nebolo to len o nich, na veľkom pódiu sa predstavili Vrbovskí Víťazi, Chiki liki tu-a, Puding Pani Elvisovej a druhý deň otvorila prešovská Hrdza a na záver zahrala kapela Love 4 Money.

Organizátor si dal rozhodne záležať a všetko tu v areáli klapalo ako má, chválim oddelenie občerstvovacieho charakteru, ktoré bolo v uličke a na samotnom nádvorí boli len dva stánky so super pivom, nehovoriac o obsluhe.

Azda najväčším prekvapením (nielen pre mňa) bol zvuk, ktorý bolo možné počuť a to bolo zjavné u všetkých kapiel a to sa tak často nevidí – ak vôbec, myslím teda v našom meste.

Kto bol už niekedy na nádvorí Zvolenského zámku vie, že ak tam umiestnite stage, tak máte obmedzenú kapacitu a tu možno zamrzelo, že túto parádu si prišlo vychutnať možno nie až toľko fanúšikov kvalitnej hudby, ako by sa očakávalo. Samozrejme, David aj Meky zažili plný stánok, ale po ostatný čas to bolo trochu viac vzdušnejšie.

Nuž, prvý ročník je za nami a dá sa povedať, že bol viac než dobre odštartovaný a možno pri druhom to tu bude praskať vo švíkoch, ale nepredbiehajme…

Fotografie – Festival na zámku

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: