Na Západe bolo otvorené bezbariérové ihrisko

Slávnostné prestrihnutie pásky ihriska. Foto: IMG_1979

V piatok 14. 9.2018 sa po 16:30 hod. vo vnútrobloku ulice Alexandra Nográdyho (oproti 9. ZŠ) na sídlisku Západ slávnostne otvorilo prvé bezbariérové ihrisko.

Zišlo sa tu v toto poobedie veľa známych ľudí z kultúrno-spoločenského života a všade navôkol bolo vidieť veľa nedočkavých detí a ich rodičov.

Skôr, než sa dostaneme k otvoreniu ihriska, povedzme si niečo viac

Približne 14,3 % slovenskej populácie tvoria ľudia s nejakou formou zdravotného hendikepu, z toho odhadom každé 50. dieťa na Slovensku vo veku 0 – 7 rokov má viacnásobné postihnutie. Nanešťastie však veľa dnešných školských a verejných ihrísk nie je prístupných pre deti s telesným znevýhodnením. Aj preto zvolenské občianske združenie Prístav nádeje, ktoré zastrešuje ľudí so zdravotným hendikepom prišlo s riešením debarierizácie verejných priestorov, konkrétne vybudovaním bezbariérového, inkluzívneho detského ihriska – ihriska pre všetkých bez rozdielu.

Na tomto projekte pracovali viac ako 9 mesiacov a prešli mnohými úskaliami a viac o tom všetkom povedala pred samotným otvorením autorka tohto projektu, riaditeľka občianskeho združenia Prístav nádeje Marcela Václavková Konrádová.

Finančné prostriedky vo výške 5 000 € na vybudovanie ihriska získalo združenie vďaka verejnému online hlasovaniu, prezentáciou svojho zámeru v grantovom programe #Pomáhajmeďalej od Nadácie Volkswagen Slovakia, vďaka peňažnému daru vo výške 500 € od spoločnosti Continental, finančný príspevok vo výške 400 € poskytol Slovenský olympijský výbor, pomohla aj firma Agger, s.r.o. a ústretovosť vedenia Mesta Zvolen (v podobe pozemku, na ktorom je ihrisko postavené).

O združení

Ľudia z občianskeho združenia Prístav nádeje pracujú s ľuďmi so zdravotným znevýhodnením, ale aj širokou verejnosťou. Búrajú predsudky, spájajú, inšpirujú, integrujú. Dopomáhajú zaradiť sa ľuďom do pracovného, spoločensky zmysluplného a plnohodnotného života v spoločnosti.

Nech sa páči pár fotografií z otvorenia inkluzívneho ihriska

Článok, foto a video. IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: