Na Pustom hrade sa konala veľká šarkaniáda

Tvorivé dielne na Pustom hrade. Foto: IMG_1979

Pustý hrad plný detí a ich rodičov, ktoré sa tu snažia dostať svojho šarkana do povetria, aby im vetrík, ktorý sa síce konal, ale nie tak ako by bolo potrebné, vyniesol ich šarkana do výšin.

Aj o tom a aj o detskom džavote a všetkom okolo toho bolo jedno fantastické podujatie už v poradí 3. ročníka Šarkaniády, ktorá sa konala v nedeľu 14.10.2018, kedy sa počasie náramne svojim charakterom podobalo na dozvuky babieho leta.

Samotné podujatie sa konalo v rámci už 16. ročníka Zvolenskej športovej jesene a bolo organizované pod hlavičkou mesta Zvolen a CVČ Domino, ktorí tu rozdávali nielen šarkany v tvorivých dielňach, ale tu nielen pre deti aj teplý čaj.

V rámci podujatia prebiehala súťaž v troch kategóriách: o najoriginálnejšieho šarkana, o najkrajšie vymaľovaného šarkana  a o šarkana s najdlhším chvostom. Víťaz jednotlivých kategórií získal hodnotnú cenu.

Každý,  kto prišiel na toto podujatie si mohol zobrať z domu svojho šarkana, ale mohol prísť aj bez neho a tu na mieste dostal od organizátorov pekného nového šarkana, ktorý bol v jednej veci zvláštny. Ten šarkan bol totižto celý bielej farby a tak hneď opodiaľ deti mohli predviesť svoju kreativitu a vymaľovať si ho podľa svojich predstáv. A tá ich kreativita mohla pomôcť vyhrať v jednej zo súťaží.

Musí sa rozhodne uznať, že tento 3 ročník Šarkaniády sa rozhodne podaril.

Fotografie – Šarkaniáda na Pustom hrade

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: