Na Winter cupe v Korni sa najlepšie umiestnil L-Trade Zvolen

Peter Ganczner a Ladislav Borbély. Foto: zdroj článok

Len pred nedávnom Slovenský zväz malého futbalu (SZMF) po neúspechu na ME Kyjeve angažoval na pozíciu hlavného trénera reprezentácie Ladislava Borbélyho, bývalého futbalistu a známeho glosátora i komentátora, ktorý si ako svojho asistenta vybral skúseného futsalového špecialistu Petra Gancznera. Od novej trénerskej dvojice si zväz sľubuje zdravý rešpekt hráčov, ale aj kvalitnú odbornú prípravu mužstva na tohtoročné majstrovstvá sveta, ktoré budú na jeseň v Austrálskom Perthe. SZMF sa tak snaží nadviazať na obrovský úspech slovenskej reprezentácie do 21 rokov, ktorá na Majstrovstvách sveta v Prahe získala striebro, keď asistentom trénera Ondreja Kačmára bol Zvolenčan Ján Bosák.

Pred zrakom týchto osobností sa v rázovitej kysuckej dedinke Korňa v hale s umelou trávou na troch ihriskách za účasti 29 mužstiev  konal v uplynulú sobotu pod mottom „Malý futbal – Veľká vášeň“ druhý ročník Winter cupu. Hralo sa najprv v šiestich skupinách systémom každý s každým a potom KO systémom. Turnaj riadil generálny sekretár SZMF Matúš Kocún, v šestici arbitrov sa kvalitnými výkonmi prezentoval i Zvolenčan Peter Hanes. Diváci mohli sledovať 336 hráčov v celkom 72  osemnásťminútových stretnutiach a vidieť 257 gólov z hry a niekoľko penaltových rozstrelov.

Na turnaj sa mohli kvalifikovať víťazi regionálnych kvalifikačných turnajov, majstri a finalisti jednotlivých líg v malom futbale a zúčastnila sa i štvorica mužstiev  pôsobiacich v Schaller Facility LIMFU Zvolen, najviac z jednej ligy. V skupinovej fáze sa nestratili a trojica postúpila do záverečných bojov.

V skupine A majster LIMFU L-Trade si najprv poradil s prehľadom s Mundial Košice, potom prehral s favorizovaným TikyTaka Bratislava, remizoval s minuloročným finalistom Prípravka 99 Trenčín a postup potvrdil, keď deklasoval Bratislavské Bosé nohy.

V skupine B Xanto team prehral v úvodnom stretnutí paradoxne gólom kapitána MFK Zvolen Igora Kotoru s Nitrianskymi Trogármi, vysoko podľahol účastníkovi Ligy Majstrov FC Letka Trenčín, porazil Ruskú Presilovku Trnava a v postup si zabezpečil výrazným víťazstvom s Los Polos Hermanos Prešov.

V skupine D Oranjes dokázali remizovať bez gólov s neskorším víťazom Lipino Žilina, potom delili body i s Nitrianskymi Túlavými citrónmi, podľahli Papalalulu Bratislava i úradujúcemu majstrovi ASGuard security Košice a nepostúpili.

V skupine E Detroit vyhral nad Feyenoord Košice, s vicemajstrom Atleticom Trnava F.C. nemal šancu uspieť, no potom porazil MVSHLA S.C. Piešťany a dokonca aj  favorita  Jedáleň Mirka Prešov, čím si zabezpečil postup.

Mať tri mužstvá LIMFU medzi najlepšími šestnástimi naj bolo potešujúce, ale určite zaväzujúce. Do štvrťfinále po dlhotrvajúcom rozstrele s FC Letka Trenčín postúpil L-Trade, kde nakoniec podľahol Hlohoveckým hviezdam FC.  Xanto nestačilo na  nakoniec tretie Old Katenačo z Bratislavy a Detroit v mohutnom finiši nestačil vyrovnať proti silným Prešovským Jaščurkám.

Turnaj priniesol viacero prekvapení na úkor veľkých favoritov. Pivkári z Nitry narazili na Hlohovecké hviezdy FC, ktoré vyradili jedného z favoritov podujatia Atletico Trnava FC. Pivkári triumfovali až po strelách zo značky pokutového kopu. V druhom semifinále Lipino Žilina zdolalo Old Katenačo z Bratislavy a svoje snaženie dotiahlo do boja o zlato. Vo veľkom finále vybehli na hraciu plochu proti sebe žilinský majster Lipino a Pivkári, víťaz Winter Cupu v Nitre a v boji o zlato padol jediný gól, ten strelilo Lipino!

Bronzoví skončili napokon hráči Old Katenača víťazstvom s Hlohoveckými hviezdami FC tiež jediným gólom.  Majster Slovenska ASGuard Security Košice obsadil piate miesto.

SZMF ocenil na záver okrem najlepších tímov aj všetkých arbitrov a najlepšieho brankára , ktorým  stal Viliam Mišech chytajúci za Hlohovecké hviezdy FC. Celkový víťaz okrem rešpektu, slávy, majstrovského titulu a trofeje získa miestenku na európske podujatie, ktoré bude organizovať Európska federácia malého futbalu (EMF), pravdepodobne do Ligy Majstrov.

 „Malý futbal zažil uplynulú sobotu excelentné podujatie, ktoré by sme mohli nazvať reklamou na malý futbal. Stúpajúci trend kvality podujatí SZMF ma skutočne teší. Pracuje na tom počas celého roka mnoho oddaných ľudí a je naozaj skvelý pocit, keď hráči aj dva dni po turnaji volajú, či píšu ďakovné správy. Dodáva to extrémne množstvo energie. Myslím, že aj tréner Laco Borbély si po kvalitatívnej stránke nemohol želať lepší začiatok a najlepších hráčov mal ako na dlani,“ zhodnotil vydarené podujatie prezident SZMF Peter Králik.

Druhý ročník Winter cupu preukázal športový rast hráčov širokého spektra mužstiev a jeho usporiadanie ukázalo, že SZMF je životaschopnejší, má na čom v širokej základni hráčov malého futbalu stavať a jeho progresívnym členom je i Schaller Facility LIMFU Zvolen zo štvorice mužstiev nejeden hráč zaujal i odborníkov tvoriacich nový širší výber hráčov pre reprezentáciu Slovenska na MF 2019 v Austrálskom Perthe.

Vyjadrenie vedúcich mužstiev a  funkcionárov:

Vedúci L-Trade Martin Lacko: „Winter cup 2019 nám určil ťažkú skupinu so silnými tímami, nestratili sme sa odohrali sme vyrovnane zápasy. V niektorých sme dokonca dominovali a postúpili z 3. miesta do vyraďovacích bojov, kde nám žreb určil v osemfinále jednu z najťažších skúšok a to Letku Trenčín. Vyrovnane stretnutie viedlo až k penaltám, kde sa zdalo že po druhej sérii si pobalíme ‘’ kufre’’. Šťastena sa otočila na našu stranu a vyradili sme majstra Slovenska 2016. V štvrťfinále nás čakali Hlohovecké hviezdy. Možno 5 hodinové čakanie na zápas rozhodlo, že sme od úvodu ťahali za kratší koniec a rozohranému súperovi sme podľahli 1:3. Chlapcom chcem zagratulovať a poďakovať za bojovný výkon na celom turnaji. S umiestnením môžeme byt spokojní, aj keď sme túžili po prvej štvorke.“

Juraj Plesník (zástupca mužstva Xanto team): ,,V prvom zápase sme si proti Trogarom Nitra verili v plný bodový zisk. Loptu sme síce mali na kopačkách častejšie, ale väčšie šance si vytváral súper. Po nevinnom autovom vhadzovaní sme nestihli pokryť zbiehajúceho hráča a týmto gólom sme nakoniec aj zápas prehrali. Proti favorizovanej FC Letke sme síce chceli hrať zo zabezpečenej obrany, ale súper nás výborným presingom donútil k chybám a svoje šance bezpečne premenil. Otvorili sme hru a keďže nám sa skórovať nepodarilo Trenčania ponúknutý priestor vyžili a jednoznačne zvíťazili. Proti Trnavskej Ruskej presilovke sme zlepšili pohyb, na lopte sme boli dôraznejší a konečne sme sa presadili aj gólovo. Rýchlo sme vyhrávali o dva góly a zápas sme mali pod kontrolou. S vedomím nepriaznivého skóre sme však chceli ešte nejaké góly pridať, čo súper využil na zníženie. Výhodu presilovky po červenej karte sme nevyžili, ale víťazstvo bolo nakoniec naše. Na postup sme potrebovali posledný zápas jednoznačne vyhrať a to s čo najlepším skóre. Po najlepšom výkone na turnaji sa nám to aj podarilo (4:0). Žreb osemfinále nám priradil najprijateľnejšieho súper a zápas sme začali dobre, išli sme do vedenia. Potom nás súper dvomi gólmi zaskočil. V závere už sme s vývojom zápasu nedokázali nič urobiť a trpkosť prehry umocnili Žilinčania ešte dvomi gólmi. Organizátori, rozhodcovia a všetci čo sa na tomto podujatí odviedli výbornú prácu a sme vďační, že sme si mohli zahrať v krásnej aréne v Korni a získať ďalšie skúsenosti v celoslovenskej konkurencii. Určite  sme sa nestratili a náš cieľ postúpiť zo skupiny sa nám podaril aj po nevýraznom začiatku naplniť.“

Martin Hraško (zástupca mužstva Oranjes): ,,Vyžrebovaní sme boli do papierovo najťažšej skupiny turnaja, čo potvrdilo aj neskoršie víťazstvo Lipino Žilina.

V prvých dvoch zápasoch skupiny sa nám zranili dvaja kľúčoví hráči, čo poznačilo našu hru a aj výsledky. Bohužiaľ po skupinovej fáze sa naše pôsobenie na Winter cupe skončilo. Z turnaja si však odnášame skúsenosti a poznatky, od ktorých sa budeme odrážať. Chcem sa poďakovať chalanom za ich prístup a nasadenie.“

Kamil Melich (vedúci mužstva Detroit): ,,Vzhľadom k menším problémom pri skladaní tímu hodnotím naše vystúpenie na turnaji v Korni veľmi pozitívne. Naším cieľom bol postup zo skupiny. Že sa nám po minuloročných dvoch remízach v skupine podarí vyhrať tento rok tri zápasy som pravdupovediac nečakal. Ale hneď po prvom zápase som začal veriť že sa nám náš cieľ podarí naplniť. Škoda zápasu s Atleticom, kde nám na začiatku zápasu chýbali centimetre a mohli sme dať dva góly. Zápas sa tým pádom mohol vyvíjať iným, našim smerom. Viac ma mrzí vyraďovací zápas s Jaščurkami z Prešova kde sme mali trosku smoly a prehrali 1:2. Dobre sme bránili a čakali na protiútoky. Prišla však štandardka  pre súpera, ktorú so šťastím premenili. Druhý gól vyústil z nášho vysokého napádania. Pred koncom zápasu sa nám ešte podarilo znížiť stav zápasu,  škoda však poslednej štandardky, ktorá nám nevyšla podľa predstáv a tým pádom sa naše účinkovanie na turnaji skončilo tesnou prehrou. Týmto by som sa ešte raz rád poďakoval každému jednému členovi našej výpravy.„

Ján Račko, člen VV SZMF a člen výboru LIMFU: „Aj keď našim mužstvám k absolútnej špičke zatiaľ troška chýba, účasťou na takýchto významných turnajoch SZMF získavajú v konfrontácii s najlepšími potrebné skúsenosti a približujú sa im výkonnostne. Štvorica mužstiev reprezentujúcich Schaller Facility LIMFU Zvolen zahrala na hranici svojich možností.  L-Trade prekvapilo vyradením účastníka Ligy Majstrov Letky Trenčín,  Detroit prekvapil postupom do osemfinále, Xanto zabojovalo v skupine a výborne hralo v osemfinále a Oranjes v najťažšej skupine dokázalo remizovať s neskorším víťazom a doplatilo na zranenie dvoch kľúčových hráčov Spišiaka a Bobora. Všetkým mužstvám za výkon ďakujem.“

Ján Bosák, asistent reprezentačného trénera do 21 rokov: „Ak by som mal hodnotil turnaj čo sa týka kvality, tak oproti minulému roku stúpla a preto aj naše mužstvá zastupujúce Limifu Zvolen museli vynaložiť veľké úsilie na získanie bodov. Naše mužstvá všetky prispeli ku kvalite turnaja a dôstojne bojovali aj s favoritmi. L-Trade potvrdilo skúsenosti aj z LM a dostalo sa až medzi 8najlepších. U tohto  mužstva sa potvrdilo to, že použiteľný brankár do rozohrávky je v malom futbale na nezaplatenie. Xanto, Detroit a Oranjes až takú výhodu nemali. Čo sa týka  brankárov tak vo finále brankár zo Žiliny dal jediný gól zápasu a v tom istom zápase brankár z Trnavy nastrelil v poslednej sekunde zápasu spojnicu brány.  Aj napriek tomu Xanto a Detroit sa svojou bojovnosťou dostalo medzi 16 ku najlepších a určite veľmi prekvapili. Oranjes kvalitu potvrdil, keď v skupine neprehral s víťazom turnaja zo Žiliny. Takže spokojnosť, ale ako prezident SZMF hovorí ” nikdy to nebude dobré”, kým to nevyhráme  tak je vždy čo zlepšovať.“

Skupina: A

 • TIKI TAKA Bratislava          4          3          0          1          10        4          10 – 4  9
 • Prípravka 99 Trenčín              4          2          1          1          11        5          11 – 5  7
 • L-Trade Zvolen                      4          2          1          1          9          4          9 – 4    7
 • MUNDIAL Košice                4          2          0          2          5          7          5 – 7    6
 • Bosé Nohy Bratislava                        4          0          0          4          2          17        2 – 17  0

Skupina: B

 • FC Letka Trenčín                               4          3          1          0          16        4          16 – 4  10
 • Trogári Nitra                                      4          3          1          0          13        3          13 – 3  10
 • Xanto team Zvolen                            4          2          0          2          7          8          7 – 8    6
 • Ruská presilovka Trnava                    4          1          0          3          6          18        6 – 18  3
 • LOS POLLOS HERM. Prešov         4          0          0          4          4          13        4 – 13  0

Skupina: D

 • ASGuard security Košice                  4          3          1          0          12        4          12 – 4  10
 • Lipino Žilina                                      4          2          2          0          8          2          8 – 2    8
 • Papalalulu                                          4          2          0          2          4          4          4 – 4    6
 • Oranjes Zvolen                                  4          0          2          2          2          6          2 – 6    2
 • Túlavé citróny Nitra                           4          0          1          3          2          12        2 – 12  1

Skupina: E

 • Atletico Trnava F.C.                          4          3          1          0          9          3          9 – 3    10
 • Detroit Zvolen                                   4          3          0          1          6          5          6 – 5    9
 • MVSHLA S.C. Piešťany                   4          2          1          1          6          3          6 – 3    7
 • Feyenoord Košice                              4          0          1          3          5          10        5 – 10  1
 • Jedáleň Mirka Prešov                         4          0          1          3          3          8          3 – 8    1

Zostavy Zvolenských mužstiev:

 • Detroit Zvolen – Kamil Melich, Miroslav Hanes, Martin Jablonský, Radovan Suja, Marián Bariak, Marek Borgoň, Michal Grom, Andrej Michálik, Martin Melich, Jaroslav Šovčik, Ján Vaculčiak, Ján Sekereš
 • L-Trade – Miroslav Hanuska, Martin Kucbel, Lukás Höger, Erik Gregáň, Vladimír Plavec, Lukáš Lauč, Adam Gajdoš, Peter Kováč, Ivan Pařenica, Erik Valach, Martin Lacko, Peter Korpáš
 • Oranjes – Martin Hraško, Dominik Vreštiak, Ľudovít Jamnický, Dušan Spišiak, Marián Hradňanský, Michal Kováčik, Aleš Čerhýň, Filip Sylvestr, Vladimír Bobor, Rastislav Pepich,
 • Xanto team –   Matej Plesník, Adam Bočkay, Juraj Plesník, Vladimír Hlaváč, Adam Libiak,Erik Mudrák, Peter Sekerka, Dušan Böhm, Ľuboš Baran, Andrej Matúš, Martin Dvoran

Výsledky:

Výsledky L-Trade v základnej skupine

 • 3:0       MUNDIAL    Košice
 • 0:2       TIKI TAKA   Bratislava
 • 1:1       Prípravka 99   Trenčín
 • 5:1       Bosé nohy       Bratislava

v 16 naj

 • 1:0pk   FC Letka Trenčín

v štvrťfinále

 • 1:3       Hlohovecké Hviezdy FC

Výsledky Xanto team v základnej skupine

 • 0:1       Trogári            Nitra
 • 0:5       FC Letka        Trenčín
 • 3:2       Ruská presilovka  Trnava
 • 4:0       LOS POLLOS HERMANOS             Prešov

v 16 naj

1:4       Old Katenačo Bratislava

Výsledky Oranjes v základnej skupine

 • 0:0       Lipino Žilina
 • 1:1       Túlavé citróny Nitra
 • 0:2       Papalalulu       Bratislava
 • 1:3       AS Guard Security  Košice

Výsledky Detroitu v základnej skupine

 • 2:0       Feyenoord      Košice
 • 0:4       Atletico Trnava FC
 • 2:1       MVSHLA S.C. Piešťany
 • 2:0       Jedáleň Mirka Prešov

v 16 naj

 • 1:2       Jaščurky Prešov

Záverečné poradie Winter Cup 2019

 1. Lipino Žilina
 2. Pivkári Nitra
 3. Old Katenačo Bratislava
 4. Hlohovecké hviezdy FC Trnava
 5. ASGuard Security Košice
 6. Tiki Taka Bratislava
 7. Jaščurky Prešov
 8. L-Trade Zvolen
 9. FC Letka Trenčín
 10. Trogári Nitra
 11. Atletico Trnava F.C.
 12. FC BPN Bratislava
 13. Detroit Zvolen
 14. Prípravka 99 Trenčín
 15. MVSHLA S.C. Piešťany
 16. Xanto team Zvolen
 17. Papalalulu Bratislava
 18. Mundial Košice
 19. Crvena Zvezda Prešov
 20. AFK Bratislava
 21. Arkádia 1FC Žilina
 22. Ruská presilovka Trnava
 23. Oranjes Zvolen
 24. Túlavé citróny Nitra
 25. Feyenoord Košice
 26. Jedáleň Mirka Prešov
 27. Koniferum Lipany
 28. Los Pollos Hermanos
 29. Bosé nohy Bratislava
 30. AC Emian Prešov

Fotogaléria – Winter cup Korňa

Článok a foto: Miloš Masarik

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: