• Ne. jún 4th, 2023

V jarnú sobotu ožila Zvolenská jednotka v retro hrách

Človeče nehnevaj sa . Foto: IMG_1979

Návrat do čias minulých, alebo lepšie povedané Festival retro hry – tak sa volalo jedno viac než super podujatie, venované nielen rodinám s deťmi, ale proste všetkým.

Toto podujatie sa konalo v sobotu 23.3.2019 v priestoroch 1. ZŠ Jilemníckeho vo Zvolene a organizačne ho mala pod palcom samozrejme tunajšia škola ako aj členovia školskej rady.

Počas viac ako štyroch hodín sa dali zažiť veci nevídané a gro športovej časti sa konalo na školskom dvore, ale aj pred školou samotnou. Skákala sa tu guma, preskakovalo švihadlo, hrali sa guľky, hádzalo loptičkami, atď… Za úspešné absolvovanie jednotlivých stanovíšť dostalo dieťa v dobe minulej obľúbené a hojne používané c-éčka.

Ak by niekto predpokladal, že všetko sa odohrávalo len vo vonkajších priestoroch, bol na omyle.

Ostatná časť podujatia (nešportového charakteru) prebiehala v útrobách školy, respektíve na chodbách a v triedach. Tu sa konali nielen tvorivé dielne, ale bolo možné sa zapojiť aj do rôznych stolových hier, deti si tu našli aj kútik s hračkami a tie šikovnejšie si mohli skúsiť opracovanie drievka na sústruhu.

Nuž, čo povedať na záver. Nezvyknem hodnotiť podujatie podľa obalu, ale sám sa idem presvedčiť a musím povedať, že ma značne prekvapila úroveň a aj návštevnosť a samozrejme aj to, čo všetko bolo možné počas pár hodín absolvovať. Panovala tu taká priateľská atmosféra, aká sa nie vždy a všade vidí.

Komu sa nedalo prísť, môže ľutovať a ten kto bol vie, že bolo dobre a pre vás všetkých ponúkam pár fotografií.

Fotografie – Festival retro hry

Článok a foto: IMG_1979