• Pi. sep 29th, 2023

Na letnej Zóne bez peňazí bol najväčší záujem o ošatenie

fotenie do zrkadla
Pred záverom sobotnej Zóny bez peňazí v OC OKO. Foto: IMG_1979

Prvý letný víkend 22. a 23.6.2019 sa v meste Zvolen rovno na dvoch miestach niesol aj v znamení dobročinnosti.

Už je tomu niekoľko rokov, čo sa začala konať v meste Zóna bez peňazí, ktorá postupne naboptnala do takých rozmerov, že si našla pre svoju realizáciu väčšie priestory.

Z pôvodnej chodby Starej radnice sa premiestnila do OC OKO na sídlisku Západ. Postupne sa však otestoval model dvakrát ročne a kvôli množstvu vecí a aj kvôli tomu, že máme v meste KC Romano Jilo, koná sa na dvoch miestach naraz.

Všetko to má svoju logiku a načasovanie a musí sa uznať, že to funguje viac než dobre.

Dôkazom bol aj uplynulý víkend, kedy najskôr v sobotu 22.6.2019 sa v priestoroch OC OKO na Západe konala tohtoročná prvá zóna a už pred jej začiatkom o 15-tej stáli pred bráničkou ľudia v rade a po otvorení doslova zobrali útokom veci, ktoré sa tu nachádzali.

Tovaru bolo viac než dosť, ľudia priebežne rôzne veci donášali a tak pred záverom bolo ešte veľa vecí k dispozícii, ktoré sa pobalili a prichystali na ďalší deň.

V nedeľu sa odviezli do KC Romano jilo na Balkáne a tu to malo v podstate rovnaký scenár. Nakoľko sa tu však nachádzajú menšie priestory, malo to v úvode taký troška divokejší priebeh.

Tak či onak, aj tu si prišli návštevníci na svoje a veci, ktoré tu našli sa im a ich deťom dozaista zídu a poslúžia na dlhšiu dobu.

Ak som v tomto informačnom článku na niečo zabudol, tak na organizátorov a to OZ Slatinka, OC OKO, KC Romano Jilo a poďakovanie patrí aj dobrovoľníkom, ktorí si našli čas a prišli pomôcť, či už na Západ alebo na Balkán.

Článok a foto: IMG_1979