• Ne. sep 24th, 2023

Country záhrade chýbalo k dokonalosti len pekné počasie

opekanie špekačiek
Aj tento rok si bolo možné opekať v dobre pripravenom ohnisku. Foto: IMG_1979

Za uplynulé 2 mesiace sa s organizátormi podujatí nielen v našom meste viac než zabáva a veľakrát sa potom stáva, že veľký potenciál podujatí sa nielenže neprejaví naplno, ale aj samotná účasť je úmerná tomu. Svoje zohráva aj fakt, že sa na internete objavujú prehnané armagedon predpovede počasia, ktoré tomu dvakrát nepomôžu.

Jedno také podujatie na, ktoré prišlo dosť ľudí, ale dozaista by prišlo podstatne viac, bol 12. ročník festivalu Country hudby a to všetkým dobre známa Country záhrada.

Organizačne ju pripravilo mesto Zvolen, Kultúrne centrum mesta Zvolen a ďalší partneri a po tretí raz sa konala v piatok 16.8.2019 v priestoroch mestského parku Lanice.

Po 15-tej ukázalo počasie svoju tvár a výdatne pokropilo celé územie mesta a samozrejme nezabudlo ani na park. Avšak to bolo jeho posledné väčšie vyčíňanie a do záveru podujatia sa snažilo len pár kvapkami postrašiť všetkých tu prítomných.

Samotné podujatie moderoval Richard Cíferský.

Program odštartovala po 15:30 nitrianska kapela Zatúlaní, ktorú vystriedala country skupina Vodopád. Po ich predstavení zahrala skupina Divozel a dá sa povedať, že to bolo viac než príjemné prekvapenie.

Predposledný bol domáci Pacipacifik, ktorý tu oslávil svoje 20-te narodeniny a pogratulovať mu na pódium prišla aj samotná primátorka Lenka Balkovičová.

Vyvrcholením programu bolo vystúpenie známeho slovenského country speváka Allana Mikušeka s kapelou, ktorý bol zároveň aj hlavnou hviezdou celého programu.

Okrem hudobných skupín sa v rámci sprievodného programu medzi vystúpeniami jednotlivých kapiel predstavila aj westernová skupina Túlaví vlci so svojim programom. Nielenže v niekoľkých kolách predviedli svoju bohatú kuchyňu, ale na druhej strane parku bol pripravený ďalší bohatý program (ryžovanie zlata, hádzanie tomahawkom, strieľanie z luku).

V samotnom priestore parku sa nachádzalo aj niekoľko stánkov občerstvovacieho charakteru, povedľa to dýchalo westernom a dokonca si bolo možné kúpiť aj pekne vyšívané bavlnené oblečenie, westernové klobúky a ďalšie zaujímavé veci. Samozrejme, nechýbalo ani niečo pod zub, bola tu aj varená kukurica a aj kávička sa tu v samostatnom stánku predávala.

Netreba však zabúdať na jednu super vychytávku, ktorá patrila rozhodne k tomuto festivalu. Na vybudovanom ohnisku sa dalo opäť opekať čokoľvek, čo si človek z domu doniesol. Organizátor zabezpečil drevo na prikladanie a ražne a ostatné bolo na návštevníkoch.

Tak, ako minulý rok, aj tento sa myslelo na deti a tak nechýbalo vozenie sa na konských chrbtoch a viac detí sa mohlo naraz povoziť na koči. Netreba zabúdať ani na preliezky, ktoré sa nachádzajú už niekoľko rokov v tomto priestore a deťmi boli viac než využité.

Samotnú atmosféru, respektíve to, čo bolo možné vidieť si môžete pozrieť na priložených fotografiách.

Divozel

Fotogaléria: Country záhrada 2019

Článok, foto a video: IMG_1979