• Ut. dec 6th, 2022

Na Hornom Pustom hrade sa konala veľká Šarkaniáda

Šarkaniáda na Pustom hrade. Foto: IMG_1979

Pustý hrad zažil nápor nielen detí a ich rodičov, ktoré sa tu snažili dostať svojho šarkana do povetria, aby im neraz aj svieži jesenný vetrík, ktorý sa síce konal, ale nie vždy tak ako by bolo potrebné, vyniesol ich šarkana do výšin.

Aj o tom a nielen o tom, ale aj o detskom džavote a všetkom okolo toho bolo jedno fantastické podujatie už v poradí 3. ročníka Šarkaniády, ktorá sa konala v nedeľu 13.10.2019, kedy sa počasie náramne svojim charakterom typicky podobalo na babie leto.

Samotné podujatie sa konalo a bolo posledným v rámci už 17. ročníka Zvolenskej športovej jesene a bolo organizované pod hlavičkou mesta Zvolen, respektíve Zvolenského kultúrneho centra a CVČ Domino, ktorí tu rozdávali nielen šarkany v tvorivých dielňach, ale tu nielen pre deti aj teplý čaj.

V rámci podujatia prebiehala súťaž v troch kategóriách: o najoriginálnejšieho šarkana, o najkrajšie vymaľovaného šarkana  a o šarkana s najdlhším chvostom. Víťaz jednotlivých kategórií získal hodnotnú cenu.

Každý,  kto prišiel na toto podujatie si mohol zobrať z domu svojho šarkana, ale mohol prísť aj bez neho a tu na mieste dostal od organizátorov pekného nového šarkana, ktorý bol v jednej veci zvláštny.

Ten šarkan bol totižto celý bielej farby a tak hneď opodiaľ deti mohli predviesť svoju kreativitu a vymaľovať si ho podľa svojich predstáv. A tá ich kreativita mohla pomôcť vyhrať v jednej zo súťaží.

V rámci podujatia a pred vyhodnotením zahrali nielen deťom členovia Divadla Zelienka rozprávku Psíček a Mačička.

Musí sa rozhodne uznať, že tento 3 ročník Šarkaniády sa rozhodne organizátorom podaril.

Fotogaléria: Šarkaniáda na Pustom hrade 2019 

Článok, foto a video: IMG_1979