V Krajskej knižnici bola predstavená dvojjazyčná kniha Miriam Peškovej

Samotná kniha Bruško, bruško, kto v tebe býva?. Foto: IMG_1979

Vo štvrtok podvečer 24.10.2019 sa v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra konalo podujatie v rámci sérii podujatí Týždňa Česko - slovenskej vzájomnosti.

Hlavnou myšlienkou Týždňa česko-slovenskej vzájomnosti je zachovanie kultúrnych vzťahov Čechov a Slovákov, bližšie spoznávanie českej literatúry, autorov, jazyka a kultúry krajiny, s ktorou nás spája spoločná história.

Na tento deň pripadla v programe prezentácia dvojjazyčnej knihy zvolenskej rodáčky Miriam Peškovej pod názvom Bruško, bruško, kto v tebe býva? / Břiško, břiško, kdo v tobě bydlí?/

Samotné podujatie bolo spojené s autorským čítaním, besedou a v priestore knižnice nainštalovanou výstavou ilustrácií autorky Ivy Dražskej.

V rámci sprievodného programu a pred samotným uvedením knihy do života čítala z tejto knihy Patrícia Pivolusková a celé to moderovala Viera Kučerová.

Knihu uviedli do života Zuzana Marková (prvá tajomníčka Veľvyslanectva ČR na Slovensku) a Lenka Balkovičová (primátorka mesta Zvolen) a za knižnicu tu bola prítomná aj Milota Torňošová (riaditeľka).

O knihe

Ak chcete maličkým vysvetliť ako prišli na svet stane sa pre vás možno práve táto drobnička príma sprievodcom na spoločnej ceste objavov. Deväť stručných veršovaných kapitol zdôrazňuje najvýznamnejšie zmeny v jednotlivých mesiacoch prenatálneho vývinu. Ich obsah bol konzultovaný s MUDr. Erichom Szedélym, špecialistom v odbore gynekológie a pôrodníctva.

Nech sa páči pár fotografií

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: