• St. mar 29th, 2023

Korzo v znamení tanca a športu prilákalo na námestie všetky vekové kategórie

Romano Jilo. Foto: IMG_1979

S podtitulom – korzo v znamení tanca a športu sa na zvolenskom námestí konalo v nedeľu 28.6.2020 tohtoročné, v podstate druhé Zvolenské korzo.

Aj tentokrát bolo možné zažiť veľa zaujímavého prierezom spevu a tanca, športu, divadelného predstavenia pre najmenších, tvorivých dielní a na svoje si prišli aj hendikepovaní ľudia.

Skôr, než si to trošku rozoberieme na drobné, je potrebné povedať, že aj tentokrát sa moderátorského mikrofónu ujal Radoslav Kuric.

Tak, ako minulú nedeľu, opäť ho otvoril náš rómsky folklórny súbor Romano Jilo, po ktorom zaspievali, ba i zľahka zatancovali swingujúce dievčatá, alias Sweet Little Chicks.

Trávnatá plocha pri fontáne patrila tento podvečer trojici rôznych druhov športu.

Klub Amerického futbalu Zvolen Patriots tu tak trošku okrajovo prezentoval svoju činnosť, teda myslím dospelákov. Viac pozornosti dostali deťúrence, ktoré si vyskúšali tzv. FLAG futbal. Hrať ho môžu aj dievčatá a ako sa ukázalo, sú v tomto smere podstatne šikovnejšie ako chlapci. Samozrejme, robil sa nábor aj do dospeláckeho Zvolen Patriots.

Opodiaľ prezentovali svoju činnosť dievčatá, respektíve čisto dievčenský klub modernej gymnastiky (KMG Zvolen), ktorý vedie Mgr. Ingrid Ölvecká.

Vedľa na kamennej dlažbe pre zmenu boli k videniu čisto chlapci a to Mládež HKM Zvolen, ktorí tu pobehovali s hokejkami a na sebe mali tričká rytierov a dúfam, že ich už čoskoro uvidíme bojovať za Zvolen medzi dospelákmi.

Ako som v úvode spomínal, časť programu bola venovaná hendikepovaným, ale samozrejme sa jej mohli zúčastniť všetci bez rozdielu. Jednalo sa o Biatlon nielen pre hendikepovaných. Toto malo pod palcom OZ Prístav nádeje, ktorému šéfuje Marcela Václavková Konrádová a so svojim tímom pripravili super podujatie.

Samozrejme, aj tento podvečer bola rozprávka a to O sedliačke darebáčke v podaní Divadla Zelienka a následne sa deti presunuli k tvorivým dielňam, ktoré si tu pre ne pripravili Tri oriešky.

Toto všetko sa dalo zažiť uplynulú nedeľu na zvolenskom námestí a už tú najbližšiu nás čaká opakovanie korza, tentokrát v znamení zvierat, ktoré bude moderovať všetkým dobre známa Janka Hospodárová.

Video: Romano Jilo

Video: Sweet Little Chicks

Fotogaléria: Korzo v znamení tanca a športu 2020

Článok, foto a video: IMG_1979