Nemocnica AGEL Zvolen posilnila triáž pri vstupe do nemocnice. Zdravotníkom pomáhajú aj príslušníci Ozbrojených síl SR

TS: Súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen sú od dnes, 19. októbra 2020, vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, aj vojaci Ozbrojených síl SR. Tí sú nemocnici nápomocní aj tým, že do nemocnice nepustia nikoho so zvýšenou teplotou. V Nemocnici AGEL Krupina je taktiež jeden príslušník armády, ktorý vykonáva rovnakú činnosť.

Uniformovaní vojaci pomáhajú pri vstupe do nemocnice kvôli rýchlemu, bezproblémovému a predovšetkým bezpečnému usmerneniu pacientov, ktorí prichádzajú do zvolenskej nemocnice. Spolu je v Nemocnici AGEL Zvolen 9 vojakov. V spoločnom pavilóne sú štyria, v poliklinike sú traja a dvaja vykonávajú administratívnu činnosť.

„Využili sme ponuku Ministerstva obrany a požiadali o pomoc Ozbrojené sily SR. Sme veľmi príjemne prekvapení, že našej požiadavke bolo vyhovené v plnom rozsahu a dnes sme v nemocnici privítali 10 príslušníkov Ozbrojených síl. Pomáhajú nám s triedením pacientov v objektoch vo Zvolene aj v Krupine, v priestoroch Polikliniky dohliadajú na dodržiavanie odstupov v čakárňach, tiež s administratívnymi činnosťami v mikrobiologickom laboratóriu a na odberovom mieste. Veľmi si túto pomoc vážime a veríme, že ju pozitívne budú vnímať aj naši pacienti,“ povedala riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen, Ing. Ľudmila Veselá, MBA.

Príslušníci armády sú aj zárukou pomoci v prípade nepredvídaných situácií.

Nemocnica AGEL Zvolen napriek epidemiologickej situácii neruší plánované operácie. Naďalej však platí prísny zákaz návštev.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.