• St. mar 22nd, 2023

V Nemocnici AGEL Zvolen sa v minulom roku narodilo takmer 1230 detí

TS: Minulý rok bol v pôrodnosti napriek pretrvávajúcej pandémii takmer rovnaký ako ten predošlý. Narodili sa stovky detí, a to aj vďaka skvelému tímu ľudí na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení zvolenskej nemocnice. Výnimkou neboli ani pôrody covid pozitívnych matiek za prísnych hygienických opatrení.

Vo zvolenskej nemocnici sa v roku 2020 narodilo celkovo 1226 detí. Z tohto počtu bolo 630 chlapcov a 596 dievčat. Najviac detí na narodilo v júli – 127 detí. Dvojitú radosť si niesli domov v minulom roku tri mamičky, ktoré odchádzali v náručí s dvojičkami. Tradičným a už roky častým dievčenským menom, ktoré rodičia dávajú svojim dcéram, je Ema a Ella a chapčenským zas Adam či Jakub. Medzi netradičné patrili v minulom roku tie, ktoré dostali chlapci – Emir, Edvin, Jonatán a Gael. Medzi dievčenskými to boli Wendy Venuša, Tifany, Ruby Marie, Benedetta či Mia Esperanza.

Pandémia koronavírusu postihla v minulom roku aj pôrodnicu, keď skúsený tím pôrodníkov musel absolvovať 4 pôrody covid pozitívnych matiek za prísnych hygienických opatrení. Rovnako museli dodržiavať prísne opatrenia na ochranu zdravia niekoľko dní aj sestry na novorodeneckom oddelení, ktoré sa o deti starali.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková – hovorkyňa skupiny AGEL SK