• Št. mar 30th, 2023

Zámocké hry Zvolenské budú a prinesú hviezdy!

ByIMG_1979

máj 20, 2021

TS: Divadlo Jozefa Gregora Tajovského s radosťou oznamuje, že odložený 47. ročník Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské sa bude konať! Na festival pricestujú do Zvolena silné divadelné mená a inscenácie zo Slovenska i Čiech.

Mottom 47. Zámockých hier zvolenských je REŠTART. Odkazuje na oživenie festivalu po ročnej pauze, reflektuje dozvuky Roku slovenského divadla aj koncept končiacej 72. sezóny DJGT v znamení demaskovania. Festival sa bude konať v dňoch 4. – 19. júna 2021.

Vo festivalovej ponuke nájdu diváci veľké mená slovenskej divadelnej scény: RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO predstaví inscenáciu PÁN STROM z pera legendy a ambasádora Roku slovenského divadla Stanislava Štepku. SĽUK sa vráti na nádvorie zvolenského zámku, predstavením SĽUK – výber z tvorby. SKD MARTIN privezie divácky hit ZEM PAMÄTÁ o búrlivom osude speváka Karola Duchoňa s piesňami.

Počet zahraničných súborov sa vzhľadom na situáciu znížil a obmedzil na českých hostí. Diváci si budú môcť vychutnať Goldoniho komédiu MIRANDOLÍNA s Terezou Groszmannovou v titulnej role v podaní NÁRODNÍHO DIVADLA BRNO. Po prvýkrát v histórii festival privíta charizmatického JAROSLAVA DUŠEKA, ktorý sa predstaví vo vizionárskej inscenácii SLÁVA STROJŮ A MĚST pražského DIVADLA NA JEZERCE.

V programovej ponuke sú aj ďalšie zaujímavé a kvalitné inscenácie. DIVADLO ANDREJA BAGARA NITRA uvedie objavné spracovanie Lorcovej hry DOM. Po prvýkrát tu bude hosťovať DIVADLO PÔTOŇ BÁTOVCE a ich originálne dielo PASTIERSKA SYMFÓNIA.

Deti poteší BÁBKOVÉ DIVADLO KOŠICE a ich moderne spracovaný GUĽKO BOMBUĽKO. Festival budú sprevádzať aj sprievodné podujatia a aktivity.

Predpredaj vstupeniek začína v piatok 21. mája 2021 a to v pokladni DJGT aj online.

Usporiadateľom festivalu je DJGT v spolupráci so SNG Bratislava – Zámok Zvolen. Festival sa koná pod záštitou predsedu BBSK.

47. ročník ZHZ z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a koná sa s finančnou podporou BBSK a s finančným prispením Mesta Zvolen.

Reštart festivalu Zámocké hry zvolenské je impulzom pre obnovenie a pripomenutie si sily živého umenia.

TS: Mgr.art. Uršuľa Turčanová – dramaturgička DJGT a festivalu ZHZ