Veľkokapacitné očkovacie centrum vo Zvolene zaočkovalo prvé deti

TS: Veľkokapacitné očkovacie centrum, ktoré sa nachádza v budove Doprastavu vo Zvolene a Nemocnica AGEL Zvolen poskytuje medicínsku súčinnosť, začalo okrem dospelých, úspešne očkovať aj deti.

Po tom, čo Európska lieková agentúra schválila po vyhodnotení klinického skúšania očkovanie vekovej skupiny od 12 do 16 rokov, desiatky rodičov využili túto možnosť a prišli svoje deti v utorok zaočkovať vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/Biontech. Zdravotnícky personál Nemocnice AGEL Zvolen podal vakcínu proti ochoreniu COVID-19 len za tento jeden deň 450 deťom. Veľkokapacitné očkovacie centrum nachádzajúce sa v budove Doprastavu zaočkovalo od marca takmer 27 000 ľudí.

„Nemocnica AGEL Zvolen a. s. sa teší zo záujmu rodičov o očkovanie detí. Nízka zaočkovanosť občanov regiónu nás spolu s informáciami o blížiacej sa tretej vlne, ktorá má byť výrazne infekčnejšia, dosť znepokojuje. Naďalej ponúkame svoje kapacity všetkým záujemcom o podanie vakcíny, súčasne však rešpektujeme dobrovoľnosť tohoto rozhodnutia,“ povedala riaditeľka zvolenskej nemocnice Ing. Ľudmila Veselá, MBA.

Budúci týždeň sa budú vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Doprastave opäť očkovať deti v utorok od 8:00 do 14:00 hod. vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/Biontech.

Možnosť zaregistrovať sa na očkovanie je prostredníctvom webovej stránky: https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: