Pri fontáne sa konal 15. ročník plenéru Zvolenskej 7

Do maľovania sa pustili aj deti. Foto: IMG_1979

V posledný júlový piatok 30.7.2021 sa na Zvolenskom námestí konalo už doslova tradičné podujatie výtvarného charakteru, ktoré si tento rok zapísalo svoj 15 ročník.

Reč je o podujatí Ateliér pod nosom, počas ktorého svoje umenie prezentovali členovia združenia výtvarných umelcov, ktorí si hovoria Zvolenská 7.

Aj tento rok v piatok si pri fontáne svoje rozložili svoje nádobičko veľkí umelci a až do neskorého večera prezentovali a to doslova online svoj kumšt a obrovský talent a dovolili nahliadnuť do svojej kuchyne všetkým okoloidúcim.

Za tých niekoľko hodín prešlo pomedzi nich nespočetné množstvo zvedavcov, ktorí sa pristavili, poobzerali, porozprávali sa navzájom, ba i zapózovali pre ďalší zrod umeleckého diela.

Tak, ako som v úvode spomínal, k záveru prišla zahrať aj kapelka a tentoraz folková kapela Šantán až zo Žiliny ktorú tu uviedol Martin Mázor a potom už táto 3-členná kapelka zahrala väčšinou svoje vlastné skladby.

Takže aj takúto podobu mal prvý augustový piatok na zvolenskom námestí a komu sa nedalo prísť, môže si aspoň v galérii pár fotografií poobzerať.

Fotogaléria: Ateliér pod nosom 2021

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: