Zvolenská nemocnica umožňuje návštevy pacientov, vyžaduje však preventívne protiepidemické opatrenia

TS: Nemocnica AGEL Zvolen umožňuje aj v súčasnosti návštevy pacienta v nemocnici. Hoci zatiaľ je pandemická situácia v nemocnici priaznivá a už dlhší čas nemali hospitalizovaného pacienta s koronavírusom, aby tento stav vydržal čo najdlhšie, je potrebné riadiť sa preventívnymi protiepidemickými opatreniami.

,,Návštevy v našej nemocnici sú na lôžkových oddeleniach povolené v čase návštevných hodín, a to v pondelok až nedeľu v čase od 14,00 do 17,00. Každý návštevník je povinný pri vstupe na oddelenie prejsť triedením, podstúpiť meranie teploty, odobratie anamnézy a vypísanie Prehlásenia tretej strany, ktoré odovzdá sestre na oddelení a tvorí súčasť zdravotnej dokumentácie pacienta,“ vysvetľuje riaditeľka Nemocnice AGEL Ing. Ľudmila Veselá. ,,Prosíme všetkých, aby pravdivo informovali o svojom zdravotnom stave, uvádzali možné príznaky akútneho respiračného ochorenia alebo podozrenia nákazy COVID-19 a neohrozovali tak zdravie našich pacientov a zamestnancov nemocnice aj vzhľadom na možný príchod tretej vlny pandémie,“ uviedla Ľ. Veselá.

V prípade zistenia telesnej teploty nad 37,0 °C a pri príznakoch akútneho respiračného ochorenia je návštevník povinný bezodkladne opustiť nemocnicu a kontaktovať svojho všeobecného lekára.

Priamo na pracovisku je návštevník povinný dodržiavať všetky pokyny personálu týkajúce sa, hygienicko-epidemiologického režimu a pohybu po pracovisku. Rovnako musí návštevník mať osobné ochranné pomôcky, dodržiavať čas a dĺžku návštevy.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: