Vo Zvolene dnes začali s očkovaním detí vo veku 5 – 11 rokov

TS: Vo Vakcinačnom centre v budove Doprastavu vo Zvolene sa dnes spustilo očkovanie detí vekovej kategórie 5 - 11 rokov proti koronavírusu. Prvých 120 registrovaných detí dostalo možnosť, aby sa v sprievode zákonných zástupcov prišli dať dnes zaočkovať. Vo vakcinačnom centre vládla prijemná atmosféra, deti potešili aj klauni z o. z. Červený nos Clowndoctors.

K dnešnému dňu bolo na očkovanie zaregistrovaných 120 detí najmladšej vekovej kategórie 5 - 11 rokov. Zdravotníci pripravili aj príjemné prostredie s programom zdravotných klaunov, aby sa najmenší očkovania nebáli a dostali aj odmenu za statočnosť.

,,Očkovanie stále považujeme za najspoľahlivejší spôsob, ako bojovať proti koronavírusu. Samozrejme, ide o dobrovoľné rozhodnutie každého rodiča. V priebehu dňa sme vo vakcinačnom centre privítali celkovo 115 detí. Priebeh očkovania najmladšej vekovej kategórie bol naozaj bezproblémový, rodičia boli veľmi dobre informovaní a svoje deti na očkovanie dobre pripravili. Na očkovanie detí dohliadal aj prítomný pediater,“ vysvetlila manažérka vakcinačného centra Mgr. Andrea Sopková.

Očkovanie detí od 5 rokov bude pokračovať vo zvolenskom centre aj nasledujúce dni, deti musia byť vopred registrované na portáli http://www.korona.gov.sk a musia prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu. Dávka vakcíny proti koronavírusu, ktorá je podávaná deťom, je nižšia, ako pre dospelých.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK. Foto: zdroj TS

1 Comment on Vo Zvolene dnes začali s očkovaním detí vo veku 5 – 11 rokov

  1. Čitateľ // 14/01/2022 o 21:17 // Odpovedať

    pokusy na deťoch

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: